چهار راه ، پسرک و ترازو
لینک کوتاه

صبح شده است … پسرک از خواب برمی خیزد و دست و صورت خود را می شوید . مادرش بیمار است و پدرش دو سال است که به آسمان ها پرکشیده … کتری را روی گاز می گذارد تا در کنار مادرش صبحانه ای بخورد ، نان نه چندان تازه ای می آورد و صبحانه ی ساده و مختصری می خورد . ترازوی کهنه ای گوشه ی حیاط است ، مثل هر روز آن را بر می دارد و به سمت چهار راه می رود تا شاید پولی به دست آورد .

چهار راه مثل هر روز شلوغ است و او نیز در گوشه ای ترازوی خود را روی زمین می گذارد و کنارش می نشیند ، آدم ها می آیند و می روند ولی هیچ یک توجه ای به او ندارند ، آفتاب به وسط آسمان می رسد ، پسرک دستش را بلند می کند و عرق روی پیشانیش را پاک می کند … جوانی با دوستانش مشغول آمدن است ، به پسرک نگاهی می اندازد  و به روی ترازویش می پرد و در حالی که با دوستانش می خندد دور می شود … پسرک خاک روی ترازویش را پاک می کند و سعی دارد بغضی که در گلویش است آشکار نشود .

نزدیک ظهر بود ، پسرک ترازویش را بر می دارد و به سمت خانه می رود ، مادرش از او می پرسد : چه شد ؟ و پسرک نگاهی به مادر می اندازد و به سمت حوض می رود ، مادر از چشمان فرزندش می فهمد که پولی به دست نیامده و به صاحب خانه می اندیشد که ۲ هفته ی دیگر به آنها مهلت داده است …

پسرک می رود و آبدوغی که دیشب درست کرده بود را به همراه قرصی نان خشک می آورد و با مادرش می خورد ، زمانی برای استراحت ندارد و ترازویش را دوباره می گیرد و به سمت چهار راه می رود ، آفتاب مستقیم می تابد و پسرک از گرما خیس عرق شده است ، جوانی دیگر با دوستش نزدیک می شود ، نگاهی به او می اندازد و می گوید : چقدر می گیری وزن می کنی ؟ پسرک که خیلی خوشحال است می گوید : نفری ۱۰۰ تومن ، جوان ۱۰۰ تومن به او می دهد و خود را وزن می کند و می گوید : چند کیلویم ؟ ، پسرک با خوشحالی می گوید : ۷۰ کیلو ! جوان پایین می آید و با دوستش می رود ، پسرک به پولی که به دست آورده نگاه می کند و به آرزوهایش فکر می کند .

شب می شود و پسرک تنها ۵۰۰ تومن به دست آورده ، نگاهی به پول هایش می اندازد و به سمت خانه می رود … او آرزوهای بزرگی دارد ولی صاحب خانه تنها ۲ هفته ی دیگر به آن ها مهلت داده است …

نوشته بعدی
نوشته قبلی
به اشتراک بگذارید
نظر بدهید
 • نام: ضروری
 • ایمیل: ضروری
 • وبسایت:
 • پارسی را پاس بدارید و نظراتتان را با خط زیبای پارسی بنویسید. اگر صفحه کلید پارسی ندارید از بهنویس استفاده کنید.
  اگر می خواهید تصویرتان به صورت آواتار در کنار نظرتان نمایش داده شود از گراواتار استفاده کنید.
  ایمیلتون رو توی کادر زیر وارد کنید و عضو خبرنامه ی جنتلمن بشید تا همیشه آخرین مطالب رو توی ایمیلتون بخونید :
  اگه نمی خواید از طریق ایمیل جنتلمن رو دنبال کنید راه های دیگه ای هم برای اشتراک هست !
  آرشیو ماهانه
  برچسب ها
  لینک های خوشمزه
 • برو بچه ها بلاگر
 • دوستای مجازی
  تبلیغ
 • مطالبی که می نویسم آزاد هستند و انعکاس آن از هر طریقی مشکلی ندارد!
  Jentelman.com . Made With In IRAN . 2010- 2024