جشنی با رایحه ی آخرالزمانی …
لینک کوتاه

مساله ی ظهور و آخر الزمان در تمامی ادیان مطرح شده است . از دین مسیح که به ظهور حضرت عیسی در آخرالزمان اعتقاد دارند گرفته تا ماشیح در دین یهود و سوشیانت در دین زرتشت . مسلمانان نیز به ظهور یکی از برترین و پاکترین انسان ها از نسل پیامبر اسلام (ص) اعتقاد دارند ، سنی ها منجی آخرالزمان را تنها معصومی از نسل پیامبر می دانند و مشخصا اسمی از او مطرح نکرده اند ، ولی شیعیان این منجی را حضرت مهدی (عج) می دانند که دوازدهمین فرزند امام علی (ع) ( امام اول شیعیان و داماد پیامبر اسلام ) می باشد .

با توجه به مطرح شدن موضوع ظهور و آخرالزمان در تمامی ادیان الهی می توان نتیجه گرفت که قضیه ی منجی آخرالزمان قطعا به وقوع می پیوندد و روزی فردی از طرف خداوند ، زمین را از ظلم و ستم نجات می دهد و دین خدا را در سراسر زمین گسترش می دهد .

ایران که یک کشور مسلمان شیعی می باشد ، تولد حضرت مهدی (عج) را در ۱۵ شعبان هر سال جشن می گیرد . جشن نیمه ی شعبان یکی از بزرگترین جشن هایی است که در ایران برگزار می شود و مردم به صورت خودجوش به نوعی اقدام به برپایی این جشن می کنند .

در جشن نیمه ی شعبان ، خیابان ها و کوچه ها را آذین بندی می کنند و با پخش کردن شیرینی و شکلات و … در خیابان ها ، جشنی باشکوه برپا می کنند . من هم امروز به خیابون رفتم و در چند نقطه به جمع مردم پیوستم و چند تا عکس گرفتم و به صورت عکس نوشت براتون گذاشتم تا شما هم یه گوشه از جاهایی که رفتم رو ببینید !

همونطور که گفتم توی این روز خیابون ها رو تزیین می کنند و هر کس به صورت خودجوش محله یا محل کار خودش رو قشنگ می کنه :

بعضی ها هم که کسی رو از دست داده بودند و نمی تونستن در کنارشون باشن ، با عکسشون جشن گرفتند :

بعضی جاها ، مردم یه خورده خلاقیت نشون دادن و با آتیش بازی محله و خیابونشونو به چشم آوردند :

بعضی جاها هم ، صحنه ای برای اجرای برنامه های تفریحی ایجاد کرده بودند و کنسرت زنده و تردستی برای مردم اجرا می کردند :

بعضی محله ها هم خوش ذوق بودند و کیک های بزرگ درست کرده بودند تا هم تولد حضرت مهدی رو جشن بگیرن و هم در آخر ، کیک رو ببرن و با هم محلیاشون بخورن ، البته انگار هزینه ی کیک رو هم مردم بهشون می دادند ! خودتون ببینید ( آدم دهنش آب می افتاد ، ای کاش ما هم بچه محل اونا بودیم ! ) :

تو بعضی خیابون ها هم نمادهای بی ربط به چشم می خورد ! مثلا این کعبه که من نفهمیدم چه ربطی به امروز داره ؟! ( احتمالا امروز رو با عید قربان اشتباه گرفته بودن ! ) :

حالا بریم سر بحث اصلی ، یعنی جنتلمن بودن ! همونطور که گفتم ، این جشن خیلی جشن بزرگ و خوبیه ، ولی بعضی از مردم جنبه ی شرکت در این جشن ها رو ندارن و نه تنها جنتلمن در این جشن ها حاضر نمی شن ، بلکه میان ، می خورن و می ریزن و کلی هم توی نایلون می برن خونشون که آذوقه به اندازه ی کافی و وافی داشته باشن ! این دو تا عکس لحظات پایانی حضور من توی خیابون و این جشنه ، خودتون ببینید و قضاوت کنید :

این جشن نشان دهنده ی اینه که مردم چه قدر به مساله ی ظهور و آخرالزمان اهمیت می دن و منتظر این روزن ، خدا کنه همه ی ما زنده باشیم و روزی که دنیا از ظلم و ستم پاک می شه رو ببینیم …

اگه خوشتون اومد این ها رو هم بخونید :
محرم و شیعیان
روز و شب پیکسار !
عید شما مبارک !
یلدا اومده ؟ مبارکه !
آب در کل وبلاگستان مایه ی حیات شد
نوشته بعدی
نوشته قبلی
به اشتراک بگذارید
نظر بدهید
 • نام: ضروری
 • ایمیل: ضروری
 • وبسایت:
 • پارسی را پاس بدارید و نظراتتان را با خط زیبای پارسی بنویسید. اگر صفحه کلید پارسی ندارید از بهنویس استفاده کنید.
  اگر می خواهید تصویرتان به صورت آواتار در کنار نظرتان نمایش داده شود از گراواتار استفاده کنید.
  ایمیلتون رو توی کادر زیر وارد کنید و عضو خبرنامه ی جنتلمن بشید تا همیشه آخرین مطالب رو توی ایمیلتون بخونید :
  اگه نمی خواید از طریق ایمیل جنتلمن رو دنبال کنید راه های دیگه ای هم برای اشتراک هست !
  آرشیو ماهانه
  برچسب ها
  لینک های خوشمزه
 • برو بچه ها بلاگر
 • دوستای مجازی
  تبلیغ
 • مطالبی که می نویسم آزاد هستند و انعکاس آن از هر طریقی مشکلی ندارد!
  Jentelman.com . Made With In IRAN . 2010- 2024