رمضان و مسلمانان
لینک کوتاه

در ایران و دیگر کشورهای اسلامی ماه رمضان آغاز شده و مسلمانان به استقبال از این ماه رفته اند . ماه رمضان بین مسلمانان به ماه روزه داری و بندگی خداوند شناخته شده و مسلمانان سعی می کنند در این ماه توبه کنند و خود را از گناهانی که انجام داده اند پاک کنند .

در این ماه مسلمانان هنگام سحر از خواب بلند می شوند و غذا می خورند و وقتی اذان صبح گفته شد دیگر چیزی نمی خورند تا غروب فردا و هنگام اذان مغرب که روزه ی خودشون رو باز می کنند و افطار می خوردند . البته در کتب اسلامی روزه گرفتن تنها نخوردن و نیاشامیدن نیست و این تنها قسمتی از روزه است . یک روزه دار علاوه بر این که نمی خورد و نمی آشامد ، باید دروغ نگوید ، تهمت نزند ، حرف رکیک نزند و کلا گناهی انجام ندهد . چیزی که ما امروزه کم می بینیم و انسان هایی که روزه می گیرند فقط گرسنگی و تشنگی می کشند و هر کار دیگه ای می کنند ! و من پیشنهاد می کنم کلا روزه نگیرن و خودشونو ضعیف نکنن !

روزه گرفتن تنها در دین اسلام نیامده است در دین مسیح نیز در بین راهبه ها وجود دارد و آن ها نیز روزه می گیرند . ولی نحوه و ایام روزه داری در بین مسیحیان فرق دارد که می توانید اطلاعات بیشتر را اینجا بخوانید .

ماه رمضان در ایران از گذشته با زولبیا بامیه همراه بوده که یک شیرینی مختص این ماه است و من این شیرینی رو خیلی دوست دارم ، در ماه رمضان رستوران ها و کافی شاپ های ایران در حالت نیمه تعطیل است و اگر هم باز باشد به فروش غذاهای این ماه مثل حلیم ، شیربرنج یا آش می پردازند .

روزه گرفتن در کشورهای خاورمیانه خیلی بهتر از دیگر کشورهاست ! یکی از فامیل های ما که فنلاند زندگی می کنه می گه اگه بخوای اینجا روزه بگیری کلی باید گرسنگی و تشنگی بکشی ، چون اونجا از ساعت ۳-۴ صبح ، هوا روشن می شه و از اون طرف روز تا ۱۰- ۱۱ ادامه داره وکلا بیشتر وقتشون توی روز می گذره ، من فکر کنم اگه روزه گرفتن شب ها بود خیلی خوب بود و همه می گرفتن !!!

البته ، برخی پزشکان خواص زیادی نیز در روزه گرفتن پیدا کرده اند و معتقدند که افرادی که روزه می گیرند سالم تر از دیگر افراد هستند . من پزشک نیستم و نمی تونم دقیقا قضاوت کنم ولی به نظر من و همون پزشکان ، روزه رو می شه یک نوع رژیم دونست که برای آب کردن چربی های بدن خیلی مفید می تونه باشه و این ماه بهترین موقع برای کسانیه که می رن و کلی پول به این دکترای رژیم می دن تا ۲ کیلو وزن کم کنن …

نوشته بعدی
نوشته قبلی
به اشتراک بگذارید
نظر بدهید
 • نام: ضروری
 • ایمیل: ضروری
 • وبسایت:
 • پارسی را پاس بدارید و نظراتتان را با خط زیبای پارسی بنویسید. اگر صفحه کلید پارسی ندارید از بهنویس استفاده کنید.
  اگر می خواهید تصویرتان به صورت آواتار در کنار نظرتان نمایش داده شود از گراواتار استفاده کنید.
  ایمیلتون رو توی کادر زیر وارد کنید و عضو خبرنامه ی جنتلمن بشید تا همیشه آخرین مطالب رو توی ایمیلتون بخونید :
  اگه نمی خواید از طریق ایمیل جنتلمن رو دنبال کنید راه های دیگه ای هم برای اشتراک هست !
  آرشیو ماهانه
  برچسب ها
  لینک های خوشمزه
 • برو بچه ها بلاگر
 • دوستای مجازی
  تبلیغ
 • مطالبی که می نویسم آزاد هستند و انعکاس آن از هر طریقی مشکلی ندارد!
  Jentelman.com . Made With In IRAN . 2010- 2024