سلف جنتلمنی !
لینک کوتاه

یکی از جاهای حیاتی دانشگاه ها سلف سرویسه ، جایی که برای بعضی ها ، از کلاساشون مهمتره و کلی از وقتشونو اونجا می گذرونن ! البته خود سلف ، اسم یه قطعه ی الکتریکیه و من نمی دونم چرا با اضافه شدن سرویس بهش اینقدر معنیش عوض شده ! ولی به هر حال اسمیه که براش انتخاب شده دیگه .

از ریشه یابیه ادبیش که بگذریم ، سلف موقع ناهار خیلی شلوغ می شه و خیلی ها جا برای نشستن ندارن و می رن جاهای دیگه ناهار می خورن ( مثل رو نیمکت یا تو ماشیناشون و … ) ، ولی تو ساعت های دیگه جا هست و دانشجوها می رن و از بوفه خوراکی و هله هوله می گیرن و می خورن . ولی نشستن توی سلف یه فرهنگی می خواد که خیلی ها ندارن ! عکس زیر که من اونو از سلف دانشگاه خودمون گرفتم ببینید :

این آشغالایی که میبینید ته مونده هله هوله های یه سری دانشجوی بی فرهنگه که اومدن و خوردن و ریختن و رفتن . آخه من نمی دونم جمع کردن این آشغالا چه قدر وقتشونو می گرفت که حاضر نشدن جمعش کنن !

همونطور که تو تصویر می بینید فاصله ی سطل آشغال با این میز حدود ۳ متره و من نمی دونم این ۳ متر پیاده روی چقدر سخته که نمی تونن آشغالاشونو ببرن اون تو بریزن ! البته موقع ناهار وضع از این بدتره … ظرفای غذاست که رو این میزا تلنبار می شه و کلی خوش به حال مگسا و این جک و جونورا می شه !

همون موقعی که من می خواستم این عکسا رو بگیرم ، دو تا دانشجو ساندویچ خریدن و اومدن جلوی من نشستن که بخورن ، فحش ها بود که حواله ی این آدما ی بی فرهنگ می کردن که همین جوری ریختن و رفتن  ، هر چی دلشون خواست گفتن . من فکر کردم این ها لااقل با فرهنگن و یه مقدار خوی جنتلمنی تو رگشونه ، ولی نکته ی جالبش این بود که خودشونم پوست ساندویچاشونو ریختن و رفتن ! ( البته یه خورده قاطی بودن ، فکر کنم استاد بهشون نمره نداده بود ! )

من به این نتیجه رسیدم که فرهنگ سلف نشینی یا بهتر بگم سلف جنتلمنی – که خودم این واژه رو اختراع کردم – توی ۹۰% دانشجوها نیست و نمی تونن میز سلف رو بدون آت و آشغال ببینن و حتما باید مگس جلو چششون بال بال بزنه تا غذا از گلوشون پایین بره !

من پیشنهاد می کنم تو دانشگاه ها ۱ واحد سلف نشینی تدریس بشه تا دانشجوها با این مکان به خوبی آشنا بشن و بدونن توی این مکان باید چه جوری غذا خورد ! خلاصه این که جنتلمن بودن تو سلف سرویس خیلی خوبه و ای کاش همه دانشجوها وقتی خواستن از پشت صندلی های این مکان بلند شن آشغالاشونو چند متری با خودشون حمل کنن و به سطل آشغال بندازن .

پ.ن : اینم برای اون ۲-۳ نفری که بهم ایمیل زده بودن و گفته بودن که اسم وبلاگت جنتلمنه و توش درباره همه چی می نویسی جز جنتلمن بودن . باید بگم من قبلا هم چند تا مطلب درباره این موضوع نوشته بودم که همشون اینجا موجوده !

اگه خوشتون اومد این ها رو هم بخونید :
وقتی خواهر یک دانشجو تصمیم می گیرد
دانشجویان نابغه
یه قاشق انتخاب واحد اینترنتی با پهنای کم !
اردویی با طعم تنگه واشی …
نوشته بعدی
نوشته قبلی
به اشتراک بگذارید
sadjad252 گفت :
چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۸۹ و ساعت ۱۰:۴۷ ق.ظ

javad jan SELF SERVICE ba on self zamin ta zir zamin fargh dare ?

پاسخ یه این نظر

جواد در پاسخ گفت :
چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۸۹ و ساعت ۶:۰۶ ب.ظ

می دونم ! نکته اصلی اینه که با اینکه املاشون یکیه و تو تلفظم آکسان خاصی نداره چرا با یه سرویس اینقدر معنیش متفاوت می شه !!!! 😀

پاسخ یه این نظر

نظر بدهید
 • نام: ضروری
 • ایمیل: ضروری
 • وبسایت:
 • پارسی را پاس بدارید و نظراتتان را با خط زیبای پارسی بنویسید. اگر صفحه کلید پارسی ندارید از بهنویس استفاده کنید.
  اگر می خواهید تصویرتان به صورت آواتار در کنار نظرتان نمایش داده شود از گراواتار استفاده کنید.
  ایمیلتون رو توی کادر زیر وارد کنید و عضو خبرنامه ی جنتلمن بشید تا همیشه آخرین مطالب رو توی ایمیلتون بخونید :
  اگه نمی خواید از طریق ایمیل جنتلمن رو دنبال کنید راه های دیگه ای هم برای اشتراک هست !
  آرشیو ماهانه
  برچسب ها
  لینک های خوشمزه
 • برو بچه ها بلاگر
 • دوستای مجازی
  تبلیغ
 • مطالبی که می نویسم آزاد هستند و انعکاس آن از هر طریقی مشکلی ندارد!
  Jentelman.com . Made With In IRAN . 2010- 2024