بعد از محاکمه از دید من
لینک کوتاه

امروز به همراه میلاد – از دوستانم – به دیدن تئاتر ” بعد از محاکمه ” به کارگردانی محسن ترکی رفتم ، آخرین شبی بود که این تئاتر اجرا می شد و منم بلاخره رسیدم که امشب برم و ببینمش . داستان این تئاتر زندگی ۲ مرد رو روایت می کرد که روی یک صخره وسط دریا گیر کرده بودند و برای اینکه تعادل صخره حفظ بشه باید از هم فاصله می گرفتند و به هم نزدیک نمی شدند .

داستان نگاهی به برقراری عدالت و قانون در جامعه داشت و به نوعی وضعیت عدالت موجود رو نقد کرده بود . این تئاتر توسط گروه نمایشی باران اجرا می شد و همونطور که کارگردان کار هم در آخر نمایش گفت ، این کار جز اولین اجراهای این گروه بود و اکثر بازیگرانش هم تازه کار بودند و به نظرم با توجه به این گفته ها خوب تونسته بودن نمایش رو به اجرا در بیارن . مهرداد حاجی که نقش یکی از اون دو مرد رو بازی می کرد خیلی خوب وارد نقشش شده بود و بازی جالبی داشت ، با وجود اینکه در ابتدای نمایش لحن بیانش به بازیش نمی خورد و داشت ادای بازی رو در میاورد ، ولی با گذشت ۱۰-۱۵ دقیقه از اجرا ، تونست بازیش رو پیدا کنه و توی نقشش قرار بگیره .

امیرمحمد حسینی که نقش مرد دوم رو بازی می کرد هم گویا تازه وارد عرصه ی تئاتر شده و جای پیشرفت زیادی داره ، با وجود اینکه نقش یه مرد خنگ و ساده لوح رو بازی می کرد ، ولی نمی تونست خیلی خوب در اون نقش بازی کنه و سعی می کرد با یه سری بازی های مصنوعی ادای نقش رو در بیاره ، خاروندن سر و دست زدن خیلی زیاد به موهاش بازیش رو مصنوعی کرده بود و نمی تونست خیلی خوب نمادی از یک انسان ساده لوح رو به تماشاچی برسونه . بیشتر ، این حس رو به تماشاچی می رسوند که برای جلوگیری از بهم نخوردن حالت موهاش به سرش دست می زنه !

محسن ترکی که کارگردان نمایش هم بود در نقش دادستان در این نمایش بازی کوتاهی داشت ، من در زمینه ی کارگردانی تحسینش می کنم و واقعا نمایش رو خوب کارگردانی کرده بود ، ولی در زمینه ی بازیگری توانایی چندانی نداشت . فن بیان ضعیف و تن صدای پایینی که داشت بازیش رو ضعیف کرده بود و نتونسته بود خیلی خوب نقشش رو بازی کنه .

موسیقی و افکت های صوتی نمایش هم ضعیف کار شده بود و می تونست خیلی بهتر از اینها انجام بشه و موسیقی و افکت های بهتری برای نمایش انتخاب بشه .

در کل نمایش خوبی بود و این گروه نمایشی خوب تونست خودش رو نشون بده . با توجه به اینکه بیشتر بازیگران این تئاتر تازه کار بودند و این گروه هم اوایل پیدایش خودش رو سپری می کنه می شه گفت آینده خوبی رو در پیش داره و اگر من بخوام به این نمایش نمره بدم بهش ۱۷ می دم و منتظر اجراهای بعدیش هستم .

نوشته بعدی
نوشته قبلی
به اشتراک بگذارید
امیر محمد حسینی گفت :
دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۰:۳۹ ب.ظ

با عرض سلام خدمت شما
من بازیگر نقش ۲ نمایش “بعد از محاکمه” هستم …
من حس میکنم که نقد شما اصلا به جا نیست !
یعنی به نظر من شما اصلا تاتر و نمیفهمین و فکر میکنم که شاید دفعه ی اولتونه که تاتر حرفه ای میبینید !!!!!
من نمیدونم چرا وقتی کاری تو دماوند اجرا میشه همه میخوان بکوبند اون کارو !
البته فکر میکنم چون توانایی اجرا کار خوب و حرفه ای مثل “بعد از محاکمه” رو ندارند یا باید کارو بکوبند یا باید کاری کنن که گروه از هم بپاشه !
البته بهتون حق میدم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
منتظر کار بعدی این گروه باشین که کاره خودمه به صورت مونولگ که بعد از محرم اجرا میشه .
حتما تشریف بیارین چون دوست دارم تو قالب رفتن نقشامو برام تحلیل کنین….(خنده)
فداتون امیر محمد حسینی – بازیگر تو قالب نرفته ی مرد ۲ (خنده!!!!)

پاسخ یه این نظر

جواد در پاسخ گفت :
سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۸۹ و ساعت ۱:۰۸ ق.ظ

اول که توی ایمیلم دیدم یکی به اسم امیر محمد حسینی برام کامنت گذاشته فکر کردم که با اسم جعلی کامنت گذاشته ، ولی وقتی کامنتتو خوندم فهمیدم که نه مثل اینکه واقعا خودت هستی !
در مورد اینکه می گی من اصلا تئاتر نمی فهمم باید بگم که اتفاقا من خیلی بیشتر از اون کسانی که میان و تئاتر رو فقط می بینن و می رن می فهمم ( البته نه همشون ۹۸% شون ! ) ، من یک دوبلور هستم و دوبله یعنی بازی کردن نقش یک بازیگر و گفتن دیالوگ های اون و حس گرفتن و به طور خلاصه تمام مفاهیم یک تئاتر ! تنها تفاوتش اینه که موقع تئاتر می شه بازی کرد و بیشتر توی نقش جا گرفت ، ولی موقع دوبله اگه بخوای بازی کنی صدا سولو می شه و باید همونطوری ثابت بشینی و تمام حس و انرژی بازیگر رو بدون هیچ گونه حرکتی برسونی !!!
در مورد اینکه می گی وقتی یه کار توی دماوند اجرا می شه همه می خوان بکوبن رو من اصلا قبول ندارم ، بهتره اینجوری بگی که همه می خوان نقطه ضعفشو پیدا کنن ! پیدا کردن نقطه ضعف کوبیدن یک کار نیست بلکه کمک به عوامل اون کار برای رفع اون نقطه ضعفاست . بهتره نقدهایی که نقادان بزرگ تئاتر توی سایت ایران تئاتر می نویسن رو بخونی تا بفهمی چه جوری مو رو از ماست می کشن ! 😀
http://www.theater.ir/fa/reviews.php
از اینکه می گی کاری می کنن که گروه از هم بپاشه باید بگم که گروهی که با دو تا نقد از هم پاشیده می شه همون بهتر که نباشه !!! یک گروه موفق باید بیاد و نقدهای مختلفی که براش نوشته می شه رو بخونه تا بتونه نقطه ضعفاش رو برطرف کنه ! نه اینکه فکر کنه دارن می کوبنش و از هم پاشیده شه !
درباره تئاتر حرفه ای هم نمی دونم تئاتر قاتل بی­رحم، هسه کارلسون روکه به تازگی اجرا شده بود رو دیدی یا نه …. ولی اگه دیدی مفهوم تئاتر حرفه ای رو می فهمی . البته من اصلا توقع ندارم توی دماوند در این حد تئاتر اجرا بشه ، توی این تئاترم چند تا از بازیگرای بزرگ مثل جواد عزتی بازی می کردن و کارگردانشم مسعود رایگان بود با توجه به اینا و قیمت بلیطش مشخصه در چه حدی بود ، نمی شه اسم خیلی از تئاترا رو حرفه ای گذاشت ، درسته که براش خیلی زحمت کشیده شده و بازیگرا و عواملش براش خون دل خوردن ولی تئاتر حرفه ای یه مفهوم دیگه ای داره !
در مورد کار بعدی که می گی بعد محرم اجرا داری حتما منتظر می مونم ، فقط چون ماشالله اطلاع رسانی دماوند در حد المپیکه اگه متوجه نشدم یه خبر به من بده که حتما بیام .

پاسخ یه این نظر

امیر محمد حسینی گفت :
سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۸۹ و ساعت ۲:۰۲ ب.ظ

سلام …
مرسی که جواب دادین !
بله من کاره آقای رایگان ، هسه کارلسون رو دیدم . میشه گفت یکی از بی عیب و نقص ترین کار هایی هست که تا حالا اجرا شده .
من از اول سال تا الان چیزی حدود ۱ یا ۲ میلیون تومان پول برای دیدین تاتر حرفه ای داده ام …
از اول امسال تا الان هرکاری که اجرا شده و رو دیدم …
کاری بعدی که تو این هفته میبینم حضرت والا هست …
نقد چیزه خیلی خوبی هست برای بازیگر ولی نقد به جا و درست .
من تمام نقد هایی که میشه برای فیلم ها و تاتر ها رو میخونم . اونا تاتر و نمیکوبند ، نقد میکنند .
در ضمن گروه ما انقدر عاشق تاتر هستند که فکر نمیکنم که اصلا از هم بتونیم جدا بشیم …
بعد از محرم هم کار مونولگم در دماوند اجرا میشه …
و هم یک کاره مونولگ دیگه برای گروه لیو فرستادم که هر جمعه در سالن استاد انتظامی اجرا میکنند …
من از نقد ناراحت نمیشم به شرط اینکه درست باشه ، اکثر دوستام که کار منو دیدند تو سایت شما اومدن و نقد شما رو خوندن و بلافاصله با من تماس گرفتن و گفتن این برای خودش چی نوشته و شما رو مضحکه قرار دادند و میخندیدند . تاتر بین تیر هم هستن . هفته ای یکی ۲ تا کار دیدن خوراکشونه ، و حتی کار و نقد میکنند و من خیلی قبلشون داغرم ولی یک همچین چیز هایی به من نگفتن !!!!!!!!!!!
در هر صورت برای کار بعدی من حتما تشریف بیارین ، و تبلیغات هم درست و حسابی انجام میدم .
فداتون امیر محمد حسینی

پاسخ یه این نظر

جواد در پاسخ گفت :
سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۸۹ و ساعت ۳:۴۳ ب.ظ

نمی دونم دقیقا اولین تئاتری که توی فرهنگسرای کوثر اجرا شد چی بود ، ولی من بعد از دیدن نمایش وقتی که گرگ زوزه می کشد آقای فضلی تقریبا ۹۰% تئاترایی که اونجا اجرا شده رو دیدم و شاید هنوز هیچ کار حرفه ای توشون ندیدم و تئاتر دماوند رو هنوز نوپا می دونم .
از اینکه می گی ۱ یا ۲ میلیون پول تماشای تئاتر دادی خیلی خوشحالم ، دیدن تئاتر خیلی می تونه کمکت کنه که حرفه ای بشی و بتونی به زودی توی تئاترای بزرگ با کارگردانای حرفه ای همراه بشی و اونجاها ببینمت . من همه ی تئاترایی که امسال توی تهران اجرا شده رو ندیدم و فقط گلچین ها رفتم دیدم ، ولی می دونم تئاترای خیلی ضعیفم حتما اجرا شده و دیدی که تونستی نقطه ضعفاتو برطرف کنی و خودتو حرفه ای بدونی .
من نمی دونم کجای نقدم تئاتر رو کوبیدم !!! من فقط نظرم رو درباره ی بازیگرا و داستان نوشتم و نمی دونم کجاش بوده که فکر می کنی کوبیده شده !!!
نمی دونم چرا این اکثر دوستات که این نقد رو خوندن کامنت نذاشتن تا ببینم کجای نقدم خنده دار بوده براشون ! البته هر کس نظر خاص خودشو داره و هر کی که بخواد می تونه نظرشو درباره نقد به گفته ی دوستات مضحک من بنویسه و من همشو می خونم و اگه لازم باشه جوابم می دم ( فقط اگه تو کامنتاشون فحش و این چیزا نباشه ! )
من خودم بازی تو تئاتر رو تجربه نکردم ، ولی اطلاعاتم در این زمینه به خاطر شغلم زیاده و می تونم تا حدی در این زمینه نظر بدم . اگرم نتونستم جواب خوبی پیدا کنم با بازیگرای تئاتر زیادی از جمله اشکان صادقی ، سعید شریف ، محمدرضا علیمردانی ، احسان مهدی ، علی باقرلی و … در ارتباطم و می تونم از اونا بپرسم ، برای همین خوشحال می شم هر کی که نظر من رو درباره این تئاتر مسخره می دونه بیاد و دلیلش رو بگه 😉

پاسخ یه این نظر

مرتضی گفت :
سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۸۹ و ساعت ۴:۰۱ ب.ظ

سلام بچه ها
بابا چرا اینقدر سخت میگیرین
امیر انقدر حرص نخور (بچه ننه ) من جوادو میشناسم اصلا اینجور که تو فکر میکنی نیست بر عکس از این چیزا خیلیم خوب سر در میاره
من از این چیزا زیاد سر در نمیارم ولی به نظر خودم کارتون بد نبود من خوشم اومد برای همین از اول تا آخرش خواب بودم ( شوخی بود بابا ) ولی خیلی جای کار دارین مخصوصا تو چون میشناسمت میگم . با پشتکاری که تو داری حتما یه چیزی میشی ( اگه تورشی نخوری )
خلاصه داستان امیدوارم بازم برنامه داشته بهشیدو منم بیام اونجا بخوابم اخه خیلی حال میده
انشاالله که همیشه موفق باشید انقدر هم سرو کول هم نزنید
مرسی
فدایی دارین

پاسخ یه این نظر

mahsa گفت :
شنبه ۹ بهمن ۱۳۸۹ و ساعت ۵:۱۵ ب.ظ

salam mamnoon az rahnamayitoon,, rastesh man too kar ba swish max dochare chandta moshkel shodam, avall inke daram ye clip misazam ke rosh ahang pakhsh mishe,, ama nemidoonam che kari bayad bokonam ta bad az inke pakhshe ahang tamom shod dobare shoro be khoondan nakone!! dovom inke emrooz ke oomadam edameye clipamo besazam baraye didane ghesmati ke ta alan dorost kardam raftam ro menu
file/test/in player… ama in peygham ro mide: the test/load movie folder you have specified does not exist, go to edit >preferences>player to chang your test/load movie
kheyli komakam kardin age lotf konido rahe hale in moshkeo behem begin:(

پاسخ یه این نظر

جواد در پاسخ گفت :
شنبه ۹ بهمن ۱۳۸۹ و ساعت ۹:۵۱ ب.ظ

قبل از اینکه جوابتون رو بدم دو تا در خواست کوچولو داشتم : اول اینکه نه توی این وبلاگ بلکه توی تمام وبلاگ های فارسی سعی کنید نظرتون رو به صورت فارسی تایپ کنید تا زبان فارسی پاس داشته بشه . درخواست دومم اینه که سعی کنید کامنتتون رو زیر مطلبی که مد نظرتونه ارسال کنید . الان این سوال شما به این مطلب ربطی نداشت و باید در زیر یکی از مطالب swish max نوشته می شد .
اما در مورد سوالتون :
برای اینکه موسیقی توی پروژه ی شما فقط یکبار پخش بشه باید پس از پخش موسیقی در فریم بعدی stop رو تعریف کنید و موسیقی یا پروژتون رو حتما توی یه Movie Clip بسازید . با توجه به توضیحاتی که دادید حس می کنم پروژتون رو روی Scene ساختید و برای همین باید موسیقی تون رو داخل یه Movie Clip تعریف کنید . برای این کار از منوی Insert یه Movie Clip بسازید و بعد از ساختن از لیست Outline هاتون روی Movie Clip ساخته شده کلیک کنید . حالا در فریم های این Movie Clip موسیقیتون رو تعریف کنید . یعنی به قسمت Script برید و در فریم اول به صورت زیر آهنگتون رو تعریف کنید :
onFrame (1) {
playSound(“esme ahang”);
}
و در فریم بعدی ( فریم ۲ ) هم دستور Stop رو بنویسید :
onFrame (2) {
stop();
}
حالا وقتی این Movie Clip شروع به پخش کنه در فریم اول موسیقیتون شروع به پخش می کنه و وقتی به فریم ۲ رسید متوقف می شه و دیگه از اول شروع نمی شه که بخواد مجددن موسیقیتون رو پخش کنه .
مشکل دومتون هم مربوط به پوشه ی ذخیره سازیه . برای اینکه این مشکل رو حل کنید از منوهای بالای صفحه وارد قسمت Edit بشید و روی گزینه Preferences کلیک کنید . از لیست سمت چپ پنجره ای که باز می شه وارد قسمت Player بشید ، در سمت راست پنجره ، روی گزینه ی Specify folder کلیک کنید و در نوار آدرس پایینش یک مسیر را برای ذخیره سازی تعیین کنید و روی OK کلیک کنید . اینجوری شما یک مسیر برای ذخیره سازی پروژه تعیین می کنید و احتمالا با مشکلی مواجه نخواهید شد .
اگر باز هم مشکلی داشتید مطرح کنید . همچنین شما می تونید با مراجعه به آدرس http://www.jentelman.com/question سوالای تخصصی تری رو بپرسید

پاسخ یه این نظر

نظر بدهید
 • نام: ضروری
 • ایمیل: ضروری
 • وبسایت:
 • پارسی را پاس بدارید و نظراتتان را با خط زیبای پارسی بنویسید. اگر صفحه کلید پارسی ندارید از بهنویس استفاده کنید.
  اگر می خواهید تصویرتان به صورت آواتار در کنار نظرتان نمایش داده شود از گراواتار استفاده کنید.
  ایمیلتون رو توی کادر زیر وارد کنید و عضو خبرنامه ی جنتلمن بشید تا همیشه آخرین مطالب رو توی ایمیلتون بخونید :
  اگه نمی خواید از طریق ایمیل جنتلمن رو دنبال کنید راه های دیگه ای هم برای اشتراک هست !
  آرشیو ماهانه
  برچسب ها
  لینک های خوشمزه
 • برو بچه ها بلاگر
 • دوستای مجازی
  تبلیغ
 • مطالبی که می نویسم آزاد هستند و انعکاس آن از هر طریقی مشکلی ندارد!
  Jentelman.com . Made With In IRAN . 2010- 2024