سیگار و نوجوونی
لینک کوتاه

صبح زود از خواب بیدار می شه و می ره سر میز و صبحونه و تند تند یه لقمه نون پنیر به زور می خوره و می گه : الان دوستام میان باید زود حاضر شم و می ره سمت اتاقش . لباساشو تنش می کنه و کیفش رو بر می داره و یواشکی به سمت کشوی میزش می ره و آروم بازش می کنه و یه چیزی از توش بر می داره و توی کیفش قایم می ده و می ره بیرون . مامان هم از اینکه این همه بچش برای رفتن به مدرسه ذوق زدست و هیجان داره خوشحاله و براش آرزوی موفقیت می کنه !

توی پارک به دوستاش ملحق می شه و بعد از سلام و این جور چیزا در کیفش رو باز می کنه و می گه امروز نوبت من بود که بیارم و سه نخ سیگار در میاره و با هم شروع می کنن به کشیدن .

شاید هنوز بلوغشون کامل نشده ولی سیگار کشیدن رو شروع کردن و صبحشون رو با سیگار شروع می کنن . بعدشم کلی آدمس و خوشبو کننده دهن و از این چیزا می خورن و به خودشون ادکلن و عطر می زنن و می رن سمت مدرسه .

من همیشه مخالفت خودم رو با سبگار توی این وبلاگ اعلام کردم و دیگه لازم نیست بگم ولی اینکه سن سیگار کشیدن اینقدر کم شده و نوجوون ها هم رو به سیگار آوردن واقعن بده و نمی دونم چه جوری می شه این مشکل رو حل کرد .

فرو کردن دود توی ریه ها و بعد خالی کردنش یه امر عادی نیست و هنوزم دقیقا نمی دونم چرا بعضی ها حاضر به انجام یه همچین کاری می شن ! البته قبلن یه سری دلایلش رو اینجا نوشتم ، ولی بازم هنوز خیلی چیزاش رو نمی فهمم !

خلاصه اینکه وقتی امروز صبح سیگار کشیدن این ۳ تا نوجوون رو دیدم خیلی ناراحت شدم . این عکس رو هم از رو بالکون ازشون گرفتم . توی این مطلبم هم نقطه مقابلم فقط همین ۳ نفر نیستن ، بلکه شاید هزاران نوجوونی باشن که صبحشون رو با سیگار شروع می کنن و به این چیز بی ارزش اعتیاد پیدا کردن .

پ.ن : سیگاری های عزیز ، من هرگز قصد توهین و قبولوندن اعتقاداتم به شما نیستم و فقط یه سری واقعیت هایی رو می نویسم که بد نیست روش فکر کنید . وگرنه هممون انسانیم و من هم همه ی انسان ها رو دوست دارم حالا چه عادت های بدی داشته باشن و چه نداشته باشن

اگه خوشتون اومد این ها رو هم بخونید :
وقتی تو هم سیگار می کشی !
دخانیات و ۳ ماده ی مهلک
نوشته بعدی
نوشته قبلی
به اشتراک بگذارید
نظر بدهید
 • نام: ضروری
 • ایمیل: ضروری
 • وبسایت:
 • پارسی را پاس بدارید و نظراتتان را با خط زیبای پارسی بنویسید. اگر صفحه کلید پارسی ندارید از بهنویس استفاده کنید.
  اگر می خواهید تصویرتان به صورت آواتار در کنار نظرتان نمایش داده شود از گراواتار استفاده کنید.
  ایمیلتون رو توی کادر زیر وارد کنید و عضو خبرنامه ی جنتلمن بشید تا همیشه آخرین مطالب رو توی ایمیلتون بخونید :
  اگه نمی خواید از طریق ایمیل جنتلمن رو دنبال کنید راه های دیگه ای هم برای اشتراک هست !
  آرشیو ماهانه
  برچسب ها
  لینک های خوشمزه
 • برو بچه ها بلاگر
 • دوستای مجازی
  تبلیغ
 • مطالبی که می نویسم آزاد هستند و انعکاس آن از هر طریقی مشکلی ندارد!
  Jentelman.com . Made With In IRAN . 2010- 2024