جاسوسی در OOVOO
لینک کوتاه

من یکی از طرفدارای نرم افزار oovoo هستم و تقریبا با بیشتر دوستا و آشناها که خارج از ایران هستن از طریق این برنامه صحبت می کنم . oovoo یه برنامه ی خیلی خوبه که در ارسال و دریافت تصویر و صدا مشکل خاصی نداره و با کیفیت خیلی خوبی نسبت به بقیه ی مسنجرا این کار رو انجام می ده . می شه گفت اگه نرم افزاری مثل Yahoo Messenger در زمینه ی چت خیلی معروفه و در این زمینه هم خیلی امکانات داره ، oovoo و skype در زمینه کنفرانس و تماس تلفنی از طریق اینترنت خیلی قدرتمندن و امکانات خوبی در این زمینه دارن . اما امروز اتفاقی افتاد که من نه تنها از oovoo ، بلکه از تمام برنامه های مسنجر وحشت کردم و سعی می کنم خیلی کم ازشون استفاده کنم ! بزارید اینجوری بگم :

امروز وقتی اومدم با oovoo با یکی از دوستام تماس بگیرم متوجه شدم هدستم خرابه و صدام رو دوستم نمی شنوه . بعد از کلی تست هدست متوجه شدم که سالمه و مشکل از برنامه ی oovoo هست . حتا وقتی با یاهو مسنجر تماس گرفتیم صداهامون خیلی خوب بود و مشکلی نداشت . برای همین به قسمت Settings برنامه oovoo رفتم تا وضعیت صدا رو بررسی کنم . بعد از کلی وَر رفتن نفهمیدم مشکل از چیه و نتونستم صدام رو وصل کنم . کلی همه ی قسمت ها رو گشتم و همه گزینه ها رو تیک می زدم و جابه جا می کردم و به هیچ نتیجه ای نرسیدم و یه جورایی بی خیالش شدم .

وقتی خسته شدم و Settings رو بستم متوجه شدم یه دکمه ی جدید با عکس یه کفشدوزک به oovoo اضافه شده که قبلن نبود ! فکر می کنم وقتی داشتم با تنظیماتش ور می رفتم چیزی رو زدم و اون دکمه اومده ! ولی عجیب تر از همه این بود که اون دکمه یه کار وحشتناک انجام می داد !

وقتی این دکمه رو انتخاب کردم یه لیست برام اومد که یه کاربر بی نام که آفلاینم بود توی قسمت آنلاین ها ثبت شده بود ! ینی طرف آفلاین بود ولی اسمش تو قسمت آنلانا بود ! ( عکس زیر رو ببینید متوجه می شید چی می گم ) رو اسمش دوبار کلیک کردم و یهو شروع کرد به زنگ زدن به یه کسی که ننوشته بود کیه و کجاست و خیلی سریع هم طرف جواب زنگم رو داد ! یهو دیدم من توی یه بحث دو نفره شرکت کردم شدیم ۳ نفر و یه خانم و یه آقا که تا حالا ندیده بودمشون دارن با هم حرف می زنن ! یه لحظه هول شدم و صفحه رو بستم ! ولی بعد از چند دقیقه دوباره رفتم و زنگ زدم تا ببینم اونا کی بودن ! وقتی زنگ زدم این دفعه دیدم دو تا آقا دارن با هم حرف می زنن ! قلبم تند تند زد و وبکممو سریع خاموش کردم و بعد آروم سلام کردم . ولی اون دو تا داشتن می گفتن و می خندیدن و صدام رو نشنیدن ! دو سه باری سلام کردم و جوابی ندادن ! یادم اومد هدستم خراب بود ( هول شده بودم دیگه ! هوش حواسم سر جاش نبود ) برای همین وبکمم رو روشن کردم و جلو وبکم دست تکون دادم ولی انگار تصویرمم نمی دیدن . بعد از چند دقیقه متوجه شدم کلن از وجود من اطلاعی ندارن و به نوعی من داشتم جاسوسی می کردم !

اون صفحه رو بستم و دوباره زنگ زدم و باز یه خانم آقای دیگه رو دیدم که دارن صحبت می کنن . چند بار این کار رو کردم و دیدم هر بار من وارد بحث ۲ نفر می شم و اونا هم بدون اینکه متوجه بشن من دارم صداشون رو می شنوم و تصویرشون رو می بینم با هم حرف می زدن .

هنوز هم نمی دونم اون دکمه چیه و چرا روی oovoo ی من فعال شده ، شاید یه امکان خاص oovoo باشه و برای کارای خاصیه که من اطلاعی ازش ندارم ! شایدم یه حفره باشه و باید اطلاع بدم که برطرفش کنن . شایدم واقعن یه ابزار جاسوسی باشه ! ولی اینکه این ابزار چه جوری از oovoo ی من سر درآورد هنوز نمی دونم . از دوستم پرسیدم و گفت همچین چیزی روی oovoo ی خودش نداره و فهمیدم فقط روی oovoo ی من فعال شده !

همیشه شنیده بودم و خونده بودم که برنامه ی oovoo یه نرم افزار خیلی امنه و همه چی رو رمزنگاری شده می فرسته ! ولی وقتی امروز این اتفاق افتاد فهمیدم خیلی هم نرم افزار امنی نیست . شاید نرم افزارهای مسنجر دیگه مثل یاهو مسنجر و اسکایپ هم چنین ویژگی داشته باشن و من و یا بهتر بگم ما از وجودش بی خبریم ! خلاصه امروز بعد از این اتفاق با خودم فکر کردم که شاید هر بار که من با یکی مشغول صحبت کردن بودم ، شخص ثالثی داشته به حرفام گوش می داده . واقعن وحشتناکه که یکی دیگه از بعضی صحبت های خصوصیمون آگاه بشه !

من از امروز سعی می کنم توی این جور نرم افزارا هر چیزی نگم و ننویسم چون وقتی خودم این اتفاق رو تجربه کردم حس بدی بهم دست داد . به همه ی شما هم پیشنهاد می کنم مراقب باشید چون تا خودتون همچین چیزی رو نبینید باور نمی کنید . خلاصه چیزی بود که امروز دیدم و کلی وحشت که نه بهتره بگم هیجان زده شدم و گفتم که بهتون بگم تا آگاهانه از این جور برنامه ها استفاده کنید . منم اگه فهمیدم این دکمه چه جوری اومد روی oovoo بهتون می گم تا شما هم فعالش کنید و با چشمای خودتون ببینید .

آپدیت ( ۱۴ فروردین ) : چرا نگران شدید ؟ می ترسید شما هم توسط بقیه کنترل بشید ؟ باید بگم اصلن ناراحت نباشید ! هیچ کدوم از نوشته ها و تصاویر بالا واقعیت نداره و فقط یه شوخی بود ! روز اول آوریل توی دنیا روزیه که مردم به گفتن دروغ های به ظاهر واقعی می پردازن ! این روز توی ایران به روز دروغ ۱۳ معروف شده و ایرانی ها سعی می کنن روز ۱۳ فروردین ( ۱۳ به در ) که از خونه هاشون بیرون میان و به دامن طبیعت می رن ، باطرح اینجور دروغ ها لحظات خوشی داشته باشن . پس اصلن نگران نباشید و با خیال راحت از oovoo و بقیه ی مسنجرا استفاده کنید و بدونید چنین امکانی روی هیچ مسنجری وجود نداره ! این مطلب رو هم من به مناسبت این روز نوشتم و تمام تصاویرش هم ادیت شدست و واقعیت نداره ! امیدوارم سال خوبی رو در پیش رو داشته باشید . برای همین مناسبت من چند تا از دروغ ۱۳ های وبلاگستان رو جمع کردم که بد نیست اونا رو هم بخونید :

+ اول از همه درباره ی این روز از طریق ویکی پدیا اطلاعاتتون رو بیشتر کنید

اگه خوشتون اومد این ها رو هم بخونید :
بهترین نرم افزارهای مکالمه ی صوتی و تصویری
فضولی تو یاهو موقوف !
یه لقمه هک جانانه !
شعبده بازی و کشف رازهاش
یاهو مسنجر ۱۱
نوشته بعدی
نوشته قبلی
به اشتراک بگذارید
وروره گیســ گفت :
یکشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۰ و ساعت ۱۲:۰۰ ق.ظ

خدا بخیر کنه !

پاسخ یه این نظر

جواد در پاسخ گفت :
یکشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۰ و ساعت ۲:۰۳ ق.ظ

نترس ! همش دروغ بود باور نکن 😀

پاسخ یه این نظر

ll گفت :
شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۱ و ساعت ۸:۰۵ ب.ظ

اوو برنامه عالی است اما نمی دونم چرا ۲ روزه قطع شده

پاسخ یه این نظر

جواد در پاسخ گفت :
یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۱ و ساعت ۳:۰۶ ق.ظ

آره چند روزی هست دچار اختلال شده :(

پاسخ یه این نظر

ع گفت :
جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۲ و ساعت ۱:۵۶ ب.ظ

اصلا قعطه چیکار کنم چیکار کنم راهنماییم کنیذ

پاسخ یه این نظر

s-s گفت :
جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۲ و ساعت ۹:۵۰ ب.ظ

آقا چرا قطعه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!

خب مردم کار و زندگی دارند ؟؟؟؟؟!۱۱!
یعنی چی ؟؟؟

کی درست می شه ؟؟؟؟!!!!

پاسخ یه این نظر

جواد در پاسخ گفت :
شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۲ و ساعت ۸:۵۵ ق.ظ

oovoo از طرف سامانه فیلترینگ داخلی مسدود شده ! متاسفانه خیلی ها که با خانواده یا فرزنداشون که خارج از کشور هستن با این برنامه ارتباط داشتن دچار مشکل شدن

پاسخ یه این نظر

amir گفت :
شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۲ و ساعت ۹:۲۵ ب.ظ

برنامه هست مثل oovoo سامانه فیلترینگ داخلی دور بزنه؟

پاسخ یه این نظر

جواد در پاسخ گفت :
یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۲ و ساعت ۲:۲۸ ق.ظ

توی تنظیمات کانکشن oovoo جایی برای اتصال به پروکسی هست که می شه با پورت های پروکسی بازش کرد

پاسخ یه این نظر

پرستو گفت :
یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۲ و ساعت ۱:۵۳ ب.ظ

من سه هفتست خواهرمو نیدیدم مادرم بشدت نگرانشه دیدن ا شندن صدا خیلی فرق داره اگه چیزی فهمیدین به من ایمیل کنید لطفا تا بتونم با اووو وصل بشم

پاسخ یه این نظر

جواد در پاسخ گفت :
دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۲ و ساعت ۶:۰۱ ب.ظ

اسکایپ و یاهومسنجر و گوگل هنگ اوت متصل می شن می تونی با این برنامه ها تماس برقرار کنی .
البته oovoo هم توی تنظیمات اتصالش قسمتی برای وارد کردن پورت پروکسی داره .

پاسخ یه این نظر

من گفت :
پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۲ و ساعت ۱۰:۲۱ ق.ظ

به نام خدا
سلام
دروغ گناه کبیره است. فرقی نداره اسمش دروغ سیزده باشه یا چیز دیگه.
این کار گناهه.
خداحافظ

پاسخ یه این نظر

خودم گفت :
یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ و ساعت ۱:۲۳ ق.ظ

دیوونه قلبم رفت بخدا

پاسخ یه این نظر

محمود گفت :
جمعه ۵ مهر ۱۳۹۲ و ساعت ۹:۵۵ ق.ظ

دوست عزیز من درsinginشدن با ای نرم افزار مشکل دارم و ایمیل رو که وارد می کنم پیام خطا می ده لطفا راهنمایی کنید

پاسخ یه این نظر

جواد در پاسخ گفت :
شنبه ۶ مهر ۱۳۹۲ و ساعت ۲:۲۶ ب.ظ

چه پیغامی می ده ؟

پاسخ یه این نظر

Fardin در پاسخ گفت :
شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۲ و ساعت ۲:۰۴ ب.ظ

سلام…ببخشید می خواستم بپرسم نرم افزار oovoo یه چیزی تو مایه های چت روم داره؟لطفا جواب بدین!!!!!!!!!!!

پاسخ یه این نظر

جواد در پاسخ گفت :
شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۲ و ساعت ۲:۲۰ ب.ظ

خیر

پاسخ یه این نظر

Fardin در پاسخ گفت :
دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۲ و ساعت ۲:۵۸ ب.ظ

داداش میشه بهم ایننرم افزارو یاد بدی؟من هر کسو اد میکنم ok نمیاد!!!یعنی طرف مقابل اوکی نمده میشه ادت کنم؟ID تو میدی؟

پاسخ یه این نظر

جواد در پاسخ گفت :
چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۲ و ساعت ۸:۴۷ ب.ظ

وقتی کسی رو اد می کنی تا اون طرف تایید نکنه توی لیستات نمایش داده نمی شه و همینطور اگه کسی تو رو اد کنه تا تایید نکنی توی لیست طرف مقابل نیستی

پاسخ یه این نظر

نظر بدهید
 • نام: ضروری
 • ایمیل: ضروری
 • وبسایت:
 • پارسی را پاس بدارید و نظراتتان را با خط زیبای پارسی بنویسید. اگر صفحه کلید پارسی ندارید از بهنویس استفاده کنید.
  اگر می خواهید تصویرتان به صورت آواتار در کنار نظرتان نمایش داده شود از گراواتار استفاده کنید.
  ایمیلتون رو توی کادر زیر وارد کنید و عضو خبرنامه ی جنتلمن بشید تا همیشه آخرین مطالب رو توی ایمیلتون بخونید :
  اگه نمی خواید از طریق ایمیل جنتلمن رو دنبال کنید راه های دیگه ای هم برای اشتراک هست !
  آرشیو ماهانه
  برچسب ها
  لینک های خوشمزه
 • برو بچه ها بلاگر
 • دوستای مجازی
  تبلیغ
 • مطالبی که می نویسم آزاد هستند و انعکاس آن از هر طریقی مشکلی ندارد!
  Jentelman.com . Made With In IRAN . 2010- 2024