بچه ناف تهرون کیه ؟
لینک کوتاه

همیشه انسان های زیادی وجود دارن که ادعا می کنن بچه ناف تهرونن ، ولی هنوز هیچ کس دقیقن نمی دونه ناف تهرون کجاست و این نقطه همچنان نا معلوم مونده . توی این پستم قصد دارم با موشکافی دقیق ، ناف تهرون رو مشخص کنم و بررسی کنم که چه کسایی واقعن بچه ناف تهرونن !

اگه نقشه ی تهران رو ۹۰ درجه در جهت عقربه های ساعت بچرخونیم و با دقت نگاش کنیم می بینیم که شبیه بدن یه خانم با حجاب می شه که خیلی راحت قابل تشخیصه ! اگه نمی تونید تشخیص بدید من برای راحتیتون این کارو کردم که می تونید ببینید :

حالا که متوجه شدید تهران شبیه بدن یه انسانه بهتره بریم سراغ ناف این انسان ! همونجور که در تصویرم مشاهده می کنید ناف تهران دقیقن مشخص شده و اونجا هم جایی نیست جز میدون ولیعصر ! و باید گفت که بلاخره تونستیم ناف تهرون رو پیدا کنیم ! جایی که هزاران سال بود کشف نشده باقی مونده بود ، همون میدون ولیعصره و کسایی که ادعا می کنن بچه ناف تهرونن باید اصلیتشون مال اینجا باشه ! حالا می ریم از مردم اون قسمت می پرسیم تا بفهمیم دقیقن چه کسی بچه ناف تهرونه و این فرد رو پیدا کنیم !

یک آقای پیری اینجا زندگی می کنه که اول از ایشون می پرسیم : ببخشید شما بچه اینجایید ؟

– ها بله ، من اینجا بودیم ها !

ینی اصلیتتون مال اینجاست ؟

– نه والا ! ما اصلیتمون تبریزیه ها … الان ۲۰ ساله که اینجا بودیم .

ببخشید وقتتون رو گرفتم … ! ایشون که بچه ناف تهرون نبودن ، ولی یه خانم خیلی با کلاسی رو می بینیم که دارن سوار بنزشون می شن ، از ایشون می ریم می پرسیم … ببخشید خانم شما بچه اینجایید ؟

– سلام … بله من بچه اینجایم

ینی اصلیتتون مال اینجاست ؟

– بله ما تهرانی هستیم

وای باورم نمی شه ! هیچ می دونستید شما بچه ناف تهرونید ؟

– ایـــش … ناف تهرون ! واه ینی اینجا ناف تهرونه ؟

بله

– راستش به کسی نگید هان . ما داهاتیم ! بابام گاو و گوسفندامون رو فروخته بعد باهاش اینجا خونه و ماشین گرفتیم . فقط ما آبرو داریم به کسی نگید هان

بله ! خیالتون راحت باشه به کسی نمی گم ! مرسی … ایشون هم که بچه ناف تهرون نبودن ! بهتره بریم از اون آقای کت شلوار شیکه بپرسیم . آقا شما بچه اینجایید ؟

– بله ، خجالت بکشید قربان بنده در زعفرانیه زندگی می کنم !

بله ! ببخشید ! شاید اون مغازه داره بدونه کی بچه اینجاست و بهتره بریم از اون بپرسیم .

سلام . ببخشید شما بچه اینجایید ؟

– نخیر جانم ، من بچه تهرانپارسم مغازم اینجاست فقط !

شما نمی دونید کی بچه اینجاست ؟ ینی اصلیتش مال همینجا باشه .

– اینجا اصلیت هیچ کس دقیقن مال همینجا نیست ! بیشتر کسایی که اینجاین یا مهاجرن یا بچه جاهای دیگه هستن … کسی رو نمی شناسم که اصلیتش مال اینجا باشه !

بله ، ممنون .

همونطور که دیدید دقیقن هیچ کس پیدا نشد که بچه ناف تهرون باشه و ما هر چی گشتیم فرد مورد نظر رو یافت نکردیم ! پس نتیجه می گیریم دقیقن کسی وجود نداره که بچه ناف تهرون باشه و ناف تهرون خالی از انسانهای اصیله ! خلاصه اینکه امروز تونستم ناف تهرون رو پیدا کنم و به پرسش های زیادی که دربارش توی ذهن همه وجود داشت جواب بدم !

از امروز اگه کسی ادعا کرد که بچه ناف تهرونه اول از همه مطمئن بشید اصلیتش مال میدون ولیعصره و بعد حرفش رو جدی بگیرید ! توجه کنید که باید بچه خود میدون باشه هان چون خیابونا و کوچه های اطرافش خارج از ناف قرار گرفته !

نوشته بعدی
نوشته قبلی
به اشتراک بگذارید
وروره گیس گفت :
چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۰ و ساعت ۱۰:۱۰ ق.ظ

خیلی پست جالبی بود :))
اما در درجۀ اول خلق و خوی آدماست
یارو فلان جاییه . اینقد کلاس می زاره انگار از دماغ فیل افتاده
یا به جایی رسیده دیگه خدا رو بنده نیست ! خلاصه . زیاد به ناف بودن گیر نده
اگه قراره بچه ناف تهران باشه ، باید دقیقا وسط میدون چادر بزنه :)))

پاسخ یه این نظر

kiana گفت :
جمعه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۰ و ساعت ۱۲:۰۴ ق.ظ

جالب بود :)

پاسخ یه این نظر

نیلوفر گفت :
یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ و ساعت ۱۲:۲۵ ق.ظ

با درودی بیکران فکر کنم ناف تهرون خیابون سنگلج هست حول و حوش پارک شهر . در قدیم کی میدون ولیعصر ی وجود داشته؟ با سپاس فراوان

پاسخ یه این نظر

جواد در پاسخ گفت :
یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ و ساعت ۱۲:۵۴ ق.ظ

درسته ، بچه ناف تهرون بودن یه اصطلاحه که به تهرونی های اصیل می دن . منظور از ناف تهرون هم همون کوچه ها و خیابونای قدیم تهرانه که شاید به قول شما همون حوالی پارک شهر و اونجاها باشه .
این مطلب من یه مطلب طنز بود که بگم در حال حاضر تهرانی های اصیل تعدادشون خیلی کمه و بیشتر کسایی که ادعا می کنن تهرانی هستن ، در اصل اصلیتشون مال جای دیگه ایه 😀
شاید اگه به قول یکی از دوستام وسط میدون ولیعصر یه کلینیک زنان و زایمان بزنن ، بتونیم بچه های ناف تهرون پرورش بدیم 😛

پاسخ یه این نظر

دهاتي گفت :
چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۰ و ساعت ۱۰:۲۸ ب.ظ

salam.neveshte shoma shaiad rang o roie tanz dasht.ama bishtar az on nemade tahghir be ham vatane khodetone.doroste shahrestaniha toie tehran ziad shodan ama iadet nare ke harchi bashan ham vatane to va ham khone to hastan.brgard boro jaii ke az on adama soal kardi bebin chanta afghani mibini? Azash bepors toie iran chikara kardi be chanta dokhtare irani tajavoz kardi? Va soalhaie dige.baradar az eshghale iran tavasot biganeha negaran bash.(sharmande ke be tarz tafakor shoma tohin kardam man ie nevisande gomnami hastam ke darhale neveshtane iek romane narahat konande mibasham ke ta akhar tabesto tamam mishavad.ba tashakor

پاسخ یه این نظر

جواد در پاسخ گفت :
چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۰ و ساعت ۱۱:۱۱ ب.ظ

ای کاش کامنتت رو به زبون فارسی می نوشتی …
من از نوشتن این مطلب طنز چند تا هدف داشتم :
۱- من توهین به هیچ هموطنی نکردم و برعکس نقدشون کردم که چرا شهر خودشون رو ول کردن و به یه استان شلوغ و آلوده ای مثل تهران اومدن ؟ یعنی تهران از اون روستای سبز خوشگلی که داشتن بهتره ؟
۲- حالا اگر به دلایل مالی یا هر چیز دیگه ای مجبور به مهاجرت به تهران شدن ، چرا دلشون می خواد اصلیت خودشونو فراموش کنن و بگن ما تهرانی هستیم ؟ یعنی گفتن اینکه اصلیت یه کسی مربوط به فلان روستا توی فلان استان کشوره اینقدر کسر شانه که حاضرن اصلیت خودشون رو بفروشن و ادعا کنن تهرانیه اصیلن ؟
۳- چرا هر کسی از هر شهری به تهران میاد دو روز بعد اون لهجه ی قشنگشو فراموش می کنه و سعی می کنه به قول معروف با لهجه ی تهرانی صحبت کنه ؟ یعنی داشتن لهجه اینقدر تحقیر آوره ؟
با اینکه جنبه ی طنز داشت ولی اگه با دقت بیشتری بخونیش می بینی یه مطلب انتقادی از خودمونه که اصلیت و هویت ایرانی بودنمون رو می خوایم به تهرانی بودن تغییر بدیم … شاید هم دلیلش دید ضعیف ما ایرانیاست که به جمله ی همه جای ایران سرای من است باور نداریم … .
در مورد حضور برادران افغان که گفتی ، باید بگم که شاید زمانی که در افغانستان جنگ بود و این آوارگان به ایران پناه آوردن این مهمان نوازی و لطف ایرانی ها رو نشون می داد که این ها رو به کشور راه دادن ، ولی متاسفانه هیچ کنترلی صورت نگرفت و حتا هیچ کمپی برای نگه داری این مهاجران در مرز ساخته نشد و مهاجران هم توی تمام استان های ایران تونستن حضور داشته باشن و مشکلاتی رو توی سال های اخیر به وجود آوردن . اگر از ابتدا حضور این مهاحران کنترل شده و توی کمپ های مشخصی بود ( مثل چیزی که الان توی ترکیه برای آواره های سوری داره اتفاق می افته ) هیچ وقت وضعیت این مهاجران به اینجا نمی کشید . اگر چه توی هر کشوری انسان های خوب و بد زندگی می کنن و نمی شه گفت همه ی این برادران بد هستن . خیلی از این افغان ها هم مهاجران قانونی هستن و تبعه ی ایران محسوب می شن که مشکلی ندارن و می شه طبق قانون ایران باهاشون برخورد کرد . همونجور که ایرانی ها هم توی خیلی از کشورهای دیگه به صورت قانونی مقیم هستن . ولی مهاجران غیر قانونی هم خیلی زیاد و غیر قابل کنترل شدن که مشکل همونجور که گفتم از جای دیگه ایه .
اسم خودت رو نگفتی لااقل اسم کتابت رو می گفتی که بعد از انتشارش بخونم .

پاسخ یه این نظر

دهاتي گفت :
جمعه ۱۷ تیر ۱۳۹۰ و ساعت ۳:۲۳ ق.ظ

بازم سلام اقای امینی٠شرمنده شاید این از بی تجربه بودن من بوده که به کنایه طنز شما بی نبردم ٠و با عرض بوزش که با زبان فارسی ننوشتم جون من از جند حرف زیبای فارسی محروم هستم٠خیلی دوست داشتم بازم از انتقاد خودم دفاع کنم اما ادب اجازه این کار را به منی که خیلی از شما حقیر تر هستم را نمیدهد٠اما از این ماجرا بکزریم من مهران امینى ١٩ ساله از شهرستان دوست داشتنی بروجن از استان بختیاری میباشم٠من از ١٣سالکی به نوشتن شعر برداختم و در ١۵سالکی اشتباهی جایزه شاعران جوان خوارزمی را کسب کرد م و اما به دلیل مشکلات جدیی در زندکی انعطاف بزیرم مجبور شدم شعر کفتن را برای خودم حروم کنم تا آخر عمر٠ سال قبل با شنیدن ماجرای یکی از دوستای هم شهریم که در جریان انتخابات باعملیات برنامه ریزى شده ائ به جاه بلا می افتد٠ تصمیم بنوشتن رمانی نیمه واقعی برای افشای نامردی های بعضیا بنویسم٠که اسم این کتاب را بنا به درخاست دوست عزیزم تیغ میزارم٠و با توجه به موضوعی که این کتاب داره تا سالهای اینده زیر خاک خواهد ماند٠
جشماتونا بیش از این خسته نمیکنم خدا قوت٠

پاسخ یه این نظر

جواد در پاسخ گفت :
جمعه ۱۷ تیر ۱۳۹۰ و ساعت ۲:۳۵ ب.ظ

مهران جان شرمنده می کنی . این حرفا چیه ، خیلی هم خوشحال شدم که انتقاد کردی و انتقاد هم خیلی می تونه به من کمک کنه که بهتر بنویسم . من اصلن سابقه نوشتن و اینا مثل تو ندارم و تو این وبلاگم بعضی وقتا پرت و پلاهایی که به ذهنم می رسه رو می نویسم lol اصلنم خودتو دست کم نگیر ، من شعراتو نخوندم ولی حتمن خیلی قشنگ می نویسی که جایزه شاعران جوان خوارزمی رو بهت دادن . رمانتم با توجه به موضوعش فکر نمی کنم در حال حاضر بزارن که چاپ بشه ، ولی آرزو می کنم تاریخ چاپش خیلی نزدیک باشه ….. . b-|
خیلی خوشحالم کردی که به وبلاگ من سر زدی و کلی برات آرزوی موفقیت می کنم ، امیدوارم این مطلب طنز من ناراحتت نکرده باشه ، هر چند واقعیتیه که توی تهران وجود داره …
بازم این طرفا سر بزن ، خیلی خیلی خوشحالم کردی 😉

پاسخ یه این نظر

بچه شهرستان گفت :
یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۱ و ساعت ۱:۰۸ ب.ظ

بیزارم از هر چی بچه تهرانه چون فقط و فقط خودشونو ادم حساب میکنند و همه بچه شهرستان ها را ببو و به حساب خودشون په په حساب میکنند. واقعا واقعا بیزارم ازشون . من اگه جای بچه تهران بودم خودمو با مردم یه شهری مثل پاریس که هم جمعیت تهر انه مقایسه میکردم نه دهات چند هزار نفری. به رسم ازادی چند در صدی بیان لطفا صدامو به همه بچه تهرا نی ها برسونید.

پاسخ یه این نظر

شیلا گفت :
یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۱ و ساعت ۱:۱۳ ب.ظ

گل گفتی بچه شهرستان . ولی باور کن تهران هیچ مالی نیست و فقط جمعیت داره همین.

پاسخ یه این نظر

ای لی گفت :
یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۱ و ساعت ۱۲:۴۷ ق.ظ

والا… مــــــــن نطری ندارم

پاسخ یه این نظر

غلامحسین حاج علی طهرانی گفت :
دوشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۱ و ساعت ۱۰:۲۶ ق.ظ

سلام این بی انصافیه که تهرانیهایی که شهرستانیهارو با آغوش باز پذیرفتن انقد ازشون بد گفته بشه اوج مهاجرتها از اوایل پهلوی و اوایل انقلاب به اوج میرسه تهرانیهاهم اگه از همون اول مهاجرهارو مثل خیلی از شهرها قبول نمکیردن الان وضعشون این نبود بعدم تهرانی بودن فضیلت نیست ولی حتی اگه کسی پدربزرگشم متولد تهران باشه تهرانی نمیشه محله هایس اصیله تهران هم سنگلج عودلاجان و که الان دگه چیزی ازشون باقی نمونده شاپور سه راه امین حضور امام زاده یحیی پامنار پاچنار عین الدوله شاپور اینا محله های اصیلن نه میدون ولیعصر!!!!!!!

پاسخ یه این نظر

ز. خاقانی گفت :
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۱ و ساعت ۳:۳۶ ب.ظ

پرسیدید نظر من چیه؟!
من میگم حالا که ناف تهرون رو پیدا کردید، یه زحمتی بکشید دقیقا کف بازار رو هم مشخص کنید.
آخه یه سری ها بچه ی کف بازارن!
از قدیم الایام هم گفتن همه جای ایران سرای من است.

پاسخ یه این نظر

جواد در پاسخ گفت :
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۱ و ساعت ۱۲:۲۸ ق.ظ

به دنبال کف بازار هم می رم حتمن ! 😀

پاسخ یه این نظر

زکیه کلانتری گفت :
جمعه ۱۶ مرداد ۱۳۹۴ و ساعت ۱۰:۱۴ ب.ظ

سلام به بچه های ناف تهرون وشادی فرحزادی عزیزم که بچه تهرون قدیم است والان هم ساکن سعادت آباد تهران است که همه زمین های فرحزاد مال اونه البته داده به مردم که زندگی کنند .خدایش منم بدم میاد بچه تبریز میگه تهرونی ام .لایک لایک .بالاگریوه پلدختر.

پاسخ یه این نظر

نظر بدهید
 • نام: ضروری
 • ایمیل: ضروری
 • وبسایت:
 • پارسی را پاس بدارید و نظراتتان را با خط زیبای پارسی بنویسید. اگر صفحه کلید پارسی ندارید از بهنویس استفاده کنید.
  اگر می خواهید تصویرتان به صورت آواتار در کنار نظرتان نمایش داده شود از گراواتار استفاده کنید.
  ایمیلتون رو توی کادر زیر وارد کنید و عضو خبرنامه ی جنتلمن بشید تا همیشه آخرین مطالب رو توی ایمیلتون بخونید :
  اگه نمی خواید از طریق ایمیل جنتلمن رو دنبال کنید راه های دیگه ای هم برای اشتراک هست !
  آرشیو ماهانه
  برچسب ها
  لینک های خوشمزه
 • برو بچه ها بلاگر
 • دوستای مجازی
  تبلیغ
 • مطالبی که می نویسم آزاد هستند و انعکاس آن از هر طریقی مشکلی ندارد!
  Jentelman.com . Made With In IRAN . 2010- 2024