دو علائدین و دوبیست تفاوت …
لینک کوتاه

مدتی قبل کارتون علائدین و ” شاهزاده آلی ”  توسط رسانه ایرانیان پخش شد و من خریدمش و دیدم و از تعجب شاخ در آوردم !

علائدین و چراغ جادو که با نام ” علائدین و شاهزاده آلی ” پخش شد محصول سال ۱۹۹۲ والت دیزنی می باشد و یک کار موزیکال است ، حدود ۴ یا ۵ موسیقی در انیمیشن وجود دارد که توسط شخصیت ها خوانده می شود . اگر شما نسخه ی انگلیسی این کارو دیده باشید متوجه می شوید که من چی می گم ، ولی اگه دوبله ی این کار رو بخرید و ببنید نه ! شما توی دوبله ی کار فقط دکلمه می بینید و بعضی جاها فقط حرکت دهن و صدای موسیقی !

نسخه ای که در بازار – و بقالی ها – فروخته می شود توسط سندیکا دوبله شده و از نظر کیفیت به نظر من حتی خیلی پایین تر از دوبله های فارسی وان و … است . چیزی که من دیدم به نظرم دوبله ی ۱ روزه بود که گوینده ها از صبح شروع کردن و شب کارو جمع کردن !

من نمی خوام به هیچ گوینده ای بی احترامی کنم و گویندگان خوبی توی این کار صحبت کردن ولی اصلا به کیفیت توجهی نداشتند و به نظرم کیفیت رو فدای خیلی چیزها کردن که از دوبله ی این کار به دست میارن !

علائدین به مدیریت اشکان صادقی نیز دوبله شده است و من اونو ازش گرفتم و دیدم و تفاوتش از زمین بود تا آسمون ، توی این یکی دوبله ، تمام اشعار به صورت موزیکال خوانده شده بود ، حرکت دهن در بعضی جاها به قدری خوب رو لب نشسته بود که انگار واقعا شخصت داره اون جمله رو می گه !

اگر این رسانه اشتباه نمی کرد و دوبله اشکان صادقی رو پخش می کرد موفقیت بیشتری رو به دست میاورد و واقعا متاسفم که  در ایران ، که رتبه ی پنجم بهترین دوبله در جهان رو داره ، این گونه دوبله های بی کیفیتی انجام می شه و بعدشم پخش می شه !

توی سایت اشکان صادقی یه مقایسه ی ۸ دقیقه ای بین این دو تا دوبله منتشر شده که پیشنهاد می کنم حتما ببینید تا متوجه بشید که من چی می گم ! البته  کاش می شد تا دوبله ی کامل علائدین به مدیریت آقای صادقی منتشر بشه تا شما بتونید دقیق تر قضاوت کنید . برای تماشای این مقایسه اینجا کلیک کنید .

اگه خوشتون اومد این ها رو هم بخونید :
لورل و هاردی لوله ی رل رو له و لورده کردن !
اسمارف ها و نگاهی به دوبلش
نوشته بعدی
نوشته قبلی
به اشتراک بگذارید
نظر بدهید
 • نام: ضروری
 • ایمیل: ضروری
 • وبسایت:
 • پارسی را پاس بدارید و نظراتتان را با خط زیبای پارسی بنویسید. اگر صفحه کلید پارسی ندارید از بهنویس استفاده کنید.
  اگر می خواهید تصویرتان به صورت آواتار در کنار نظرتان نمایش داده شود از گراواتار استفاده کنید.
  ایمیلتون رو توی کادر زیر وارد کنید و عضو خبرنامه ی جنتلمن بشید تا همیشه آخرین مطالب رو توی ایمیلتون بخونید :
  اگه نمی خواید از طریق ایمیل جنتلمن رو دنبال کنید راه های دیگه ای هم برای اشتراک هست !
  آرشیو ماهانه
  برچسب ها
  لینک های خوشمزه
 • برو بچه ها بلاگر
 • دوستای مجازی
  تبلیغ
 • مطالبی که می نویسم آزاد هستند و انعکاس آن از هر طریقی مشکلی ندارد!
  Jentelman.com . Made With In IRAN . 2010- 2024