فایر فاکس و نمایش بند انگشتی tab ها
لینک کوتاه

یکی از امکانات خیلی خوبی که روی ویندوز ۷ وجود داره ، امکان نمایش بند انگشتی پنجره هاست . شما با بردن موس روی آیکون برنامه ها در taskbar می تونید تصویر بند انگشتی یا کوچیکی از پنجره ی در حال اجرا را ببنید . این امکان به درد موقعی می خوره که کلی پنجره بازه و شما می خواهید پنجره ی مورد نظرتون رو سریع پیدا کنید و دیگه لازم نیست همه ی پنجره ها رو باز کنید و ببینید تا پنجره ی مورد نظرتون رو گیر بیارید !

نرم افزار اینترنت اکسپلورر از این امکان ویندوز ۷ برای نشون دادن tab هاش استفاده می کنه . یعنی شما اگر چندین tab روی اینترنت اکسپلورر باز کرده باشید ، توی taskbar می تونید تصویر بند انگشتی هر tab رو ببنیند و tab مورد نظرتون رو باز کنید. من که از اینترنت اکسپلورر بیزارم و از فایرفاکس استفاده می کنم ، خیلی دلم می خواست یه همچین امکانی روی فایرفاکس هم وجود داشت تا tab ها رو به صورت بند انگشتی نشون بده . فایرفاکس هم به خوبی خودشو با ویندوز ۷ سازگار کرده و این امکان رو نیز در خودش جای داده ، ولی فعال کردنش یه خورده پیچیدست که من می خوام بهتون بگم چه جوری می شه فعالش کرد .

برای این کار ابتدا فایر فاکس رو باز کنید و در نوار آدرس عبارت about:config رو تایپ کنید و کلید enter رو فشار بدید . با این کار به تنظیمات فایرفاکس منتقل می شید و فایر فاکس به شما اخطاری را نمایش می ده مبنی بر اینکه هر گونه تغییر در این قسمت ممکن هست روی سرعت و فعالیت های برنامه تاثیر بگذارد . ما که می دونیم می خوایم چی کار کنیم و به تنظیمات دیگه کاری نداریم پس روی I’ll be careful, I promise کلیک می کنیم تا وارد تنظیمات بشیم .

در بالای صفحه ای که به نمایش در میاد یه قسمت با عنوان filter وجود داره ، توی کادر مقابل این قسمت عبارت taskbar.previews رو وارد کنید و صبر کنید تا فایرفاکس عبارت را جستجو و سه گزینه برای شما نمایش بده .

در ۳ عبارت ظاهر شده ، گزینه ای با نام Browser.taskbar.previews.enable وجود داره ، کافیست روی این عبار دو بار کلیک کنید تا توپر و یا اصطلاحا bold بشه . کار تمام است و فایر فاکس شما همه ی tab هاش رو به صورت بند انگشتی نمایش می ده !

اگه خوشتون اومد این ها رو هم بخونید :
افزونه ی خیلی خوب fireftp فایرفاکس
RSS و تحولی در دنیای اینترنت
کپی کردن با کمک یک فایل اجرایی
روبیک حل کنید !
نوشته بعدی
نوشته قبلی
به اشتراک بگذارید
نیلوفر گفت :
یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ و ساعت ۱:۱۳ ق.ظ

با تشکر از زحمات شما

پاسخ یه این نظر

جواد در پاسخ گفت :
یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ و ساعت ۱:۱۶ ق.ظ

خواهش می کنم

پاسخ یه این نظر

نظر بدهید
 • نام: ضروری
 • ایمیل: ضروری
 • وبسایت:
 • پارسی را پاس بدارید و نظراتتان را با خط زیبای پارسی بنویسید. اگر صفحه کلید پارسی ندارید از بهنویس استفاده کنید.
  اگر می خواهید تصویرتان به صورت آواتار در کنار نظرتان نمایش داده شود از گراواتار استفاده کنید.
  ایمیلتون رو توی کادر زیر وارد کنید و عضو خبرنامه ی جنتلمن بشید تا همیشه آخرین مطالب رو توی ایمیلتون بخونید :
  اگه نمی خواید از طریق ایمیل جنتلمن رو دنبال کنید راه های دیگه ای هم برای اشتراک هست !
  آرشیو ماهانه
  برچسب ها
  لینک های خوشمزه
 • برو بچه ها بلاگر
 • دوستای مجازی
  تبلیغ
 • مطالبی که می نویسم آزاد هستند و انعکاس آن از هر طریقی مشکلی ندارد!
  Jentelman.com . Made With In IRAN . 2010- 2024