لورل و هاردی لوله ی رل رو له و لورده کردن !
لینک کوتاه

اسم علی باقرلی ( استاد ) رو ۲ سال قبل توی انجمن گویندگان جوان شنیدم ، با وجود این اصلا ندیدمش و نمی دونستم کیه و فقط اون مونده بود و تعریفایی که ازش می کردند . اما الان نزدیک به ۹ ماهه که به واسطه ی اشکان صادقی ، با علی باقرلی ( که به “استاد” معروفه ) آشنا شدم و اونو خوب می شناسم .

من تا به حال هیچ دوبلور و مدیر دوبلاژی مثل استاد ندیدم که اینقدر علاقه مند و عاشق دوبله باشه و یه آرشیو کامل از دوبله های دهه ۴۰ داشته باشه ، علاقه ی استاد به دوبله به قدری زیاده که اون رو از مشهد به تهران می کشونه تا بتونه لحظاتی پشت میکروفن نقشی رو گویندگی کنه و یا فیلمی رو مدیریت کنه . من وقتی استاد رو می بینم ، به قدری از دوبله لذت می برم که نگو و نپرس … استاد به قدری با علاقه از دوبله صحبت می کنه و فیلم های دوبله رو نقد می کنه که آدم حسابی حال می کنه !

دیروز اشکان صادقی یکی از کارهایی که به مدیریت علی باقرلی دوبله شده بود رو به من داد تا اونو توی سایتش برای دانلود قرار بدم ، یکی از فیلم های لورل و هاردی که به سبک همون دوران دوبله شده و نشون دهنده ی علاقه ی زیاد استاد به دوبله های دهه ی ۴۰ هست . علی باقرلی به قدری این کار رو با عشق دوبله کرده بود که من وقتی اونو امروز دیدم ، اون عشق و علاقه رو ، هم در کل کار و هم در گویندگی استاد دیدم .

دوبله ی قشنگ کار به کنار ، علی کریمی هم فیلتر خیلی خوبی رو صداها گذاشته بود و حسابی سبک کار رو قدیمی کرده بود . فیلتر خش خشی که روی صداها بود اینگونه به نظر می رسید که فیلم ،  ۳۰ سال پیش دوبله شده و کلی همه چیز شبیه دوبله های دهه ۴۰ بود و به قول علی کریمی ” خیلی خوبه ” !

به نظر من به این می گن عشق و علاقه یه گوینده به دوبله و به همچین آثاری میگن فیلم دوبله ! اگه می خواید این شاهکار رو دانلود کنید و ببینید اینجا کلیک کنید . ( پیشنهاد می کنم حتما دانلود کنید ، چون واقعا ارزششو داره … )

اگه خوشتون اومد این ها رو هم بخونید :
دو علائدین و دوبیست تفاوت …
اسمارف ها و نگاهی به دوبلش
یه بازی قدیمی دوبله به فارسی
نوشته بعدی
نوشته قبلی
به اشتراک بگذارید
نظر بدهید
 • نام: ضروری
 • ایمیل: ضروری
 • وبسایت:
 • پارسی را پاس بدارید و نظراتتان را با خط زیبای پارسی بنویسید. اگر صفحه کلید پارسی ندارید از بهنویس استفاده کنید.
  اگر می خواهید تصویرتان به صورت آواتار در کنار نظرتان نمایش داده شود از گراواتار استفاده کنید.
  ایمیلتون رو توی کادر زیر وارد کنید و عضو خبرنامه ی جنتلمن بشید تا همیشه آخرین مطالب رو توی ایمیلتون بخونید :
  اگه نمی خواید از طریق ایمیل جنتلمن رو دنبال کنید راه های دیگه ای هم برای اشتراک هست !
  آرشیو ماهانه
  برچسب ها
  لینک های خوشمزه
 • برو بچه ها بلاگر
 • دوستای مجازی
  تبلیغ
 • مطالبی که می نویسم آزاد هستند و انعکاس آن از هر طریقی مشکلی ندارد!
  Jentelman.com . Made With In IRAN . 2010- 2023