زندگی تلخ یک قربانی
لینک کوتاه

روزی به دنیا اومد ، چشم هاش رو که باز کرد و دنیا رو دید خیلی خوشحال شد ، دنیا سبز و قشنگ بود و شروع کرد به دویدن توی این دنیای بزرگ و زیبا … کم کم بزرگ شد و همچنان از زندگیش لذت می برد … یک روز یکی اومد و گفت دنبالم بیا و اونو با خودش برد … ازش حسابی پذیرایی کرد ، بهش غذا و آب داد و کلی ازش پذیرایی کرد … بعد آروم آروم جلو رفت و گرفتش و خوابوندش روی زمین و سرش رو برید … دنیا کم کم روی چشماش سیاه شد ، روزهای اول زندگیش به یادش اومد … نفسش بند اومده بود و از این دنیا رفت … پوستش رو کندن ، دلش رو شکافتن و خالی کردن ، دست و پاهاش رو هم قطع کردن و با خودشون بردن تا باهاش کله پاچه درست کنن … !

این زندگی دردناکه یک گوسفند بود ، گوسفندی که با هزار امید و آرزو به دنیا میاد و بعد ما آدم ها سرش رو با خشونت تمام قطع می کنیم و می خوریمش ! شاید اگه گوسفندها می دونستن یه روزی سرشون بریده می شه ، اصلا تولید مثل نمی کردن و دست به اعتصاب و اعتراض می زدن !

امروز در ایران و بعضی دیگر از کشورهای اسلامی عید قربان است ، عیدی که مسلمانان با قربانی کردن یک گوسفند آن را جشن می گیرند . نمی دونم این چه جشنیه که یکی باید این وسط کشته بشه ! البته اینجور جشن ها فقط در کشورهای اسلامی وجود نداره ، تو امریکا هم یه جشن هست به نام روز شکرگزاری که تو اون روز مردم بوقلمون قربونی می کنن و باهاش شام درست می کنن ! کلا فکر کنم کشتن حیوونا و جشن گرفتن ، توی همه ی کشورها وجود داره ، حالا چه گوسفند باشه ، چه بوقلمون و چه هر حیوونه دیگه ای !

البته تاریخچه ی قربونی کردن در روز عید قربان برمیگرده به زمان پیامبری حضرت ابراهیم که وقتی توانست یکی از بزرگترین آزمایشات الهی را با موفقیت انجام دهد گوسفندی رو قربونی می کنه و از اون غذا تهیه می کنه و بین مردم پخش می کنه .

در این ایام ، کشور عربستان هم حسابی شلوغه و پذیرای یکی دو میلیون مسلمانه . مسلمانان در این ایام یکی از بزرگترین مراسم عبادیشون رو انجام می دن و در نهایت با کشتن یک گوسفند پایان عبادتشون رو جشن می گیرن .

خلاصه دقت کنیم که حیوونا رو جلوی چشم حیوونای دیگه نکشیم ، یه وقت ممکنه اونا برن برای بقیه حیوونا هم تعریف کنن و خلاصه اعتراض شدیدی راه بندازن و برن سازمان ملل و بر ضد ما آدم ها شکایت کنن !

نوشته بعدی
نوشته قبلی
به اشتراک بگذارید
من گفت :
یکشنبه ۷ آذر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۰:۵۶ ب.ظ

aaaaaaaaaaali

پاسخ یه این نظر

من گفت :
یکشنبه ۷ آذر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۰:۵۶ ب.ظ

khub kheyli

پاسخ یه این نظر

جواد گفت :
یکشنبه ۷ آذر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۱:۲۱ ب.ظ

خواهش می کنم …. چشات خوب می بینه 😀

پاسخ یه این نظر

نظر بدهید
 • نام: ضروری
 • ایمیل: ضروری
 • وبسایت:
 • پارسی را پاس بدارید و نظراتتان را با خط زیبای پارسی بنویسید. اگر صفحه کلید پارسی ندارید از بهنویس استفاده کنید.
  اگر می خواهید تصویرتان به صورت آواتار در کنار نظرتان نمایش داده شود از گراواتار استفاده کنید.
  ایمیلتون رو توی کادر زیر وارد کنید و عضو خبرنامه ی جنتلمن بشید تا همیشه آخرین مطالب رو توی ایمیلتون بخونید :
  اگه نمی خواید از طریق ایمیل جنتلمن رو دنبال کنید راه های دیگه ای هم برای اشتراک هست !
  آرشیو ماهانه
  برچسب ها
  لینک های خوشمزه
 • برو بچه ها بلاگر
 • دوستای مجازی
  تبلیغ
 • مطالبی که می نویسم آزاد هستند و انعکاس آن از هر طریقی مشکلی ندارد!
  Jentelman.com . Made With In IRAN . 2010- 2024