به دست آوردن آی پی به وسیله ی php
لینک کوتاه

یه هفته ای بود می خواستم این مطلب رو بنویسم ، ولی گفتم اول تست کنمش و اگه به نتیجه رسیدم اینجا بنویسمش . قبلن درباره ی آی پی و اهمیت آی پی اینجا نوشته بودم و گفته بودم که آی پی چقدر مهم هست و باهاش می شه چه کارایی کرد . چند تا روش ساده هم گفتم که می شه باهاش آی پی رو به سرقت برد . ولی به تازگی یه روش یاد گرفتم که چون تست کردم و کار کرده می خوام اینجا هم بنویسمش تا شما هم اگه خواستید از این روش برای به دست آوردن آی پی استفاده کنید .

البته این روش ، روش جدیدی نیست ، ولی من یه خورده باهاش بازی کردم که جذاب بشه ! این کار با نوشتن ۲-۳ خط کد php امکان پذیره و فقط نیاز به یه هاست برای اجراش داریم ، ولی من می خوام قضیه جذابتر بشه و از نرم افزار Multimedia Builder هم استفاده کنم . البته فقط برای جذابیت کار ! وگرنه همون کد پی اچ پی کار خودش رو می کنه و نیازی به چیز دیگه ای نیست ! ولی برای لحظه به لحظه شدن آی پی ، مالتی مدیا بلدرم چاشنیش کردم .

بخش اول نوشتن کد php :

شما باید اول ۲-۳ خط php بنویسید . برای این کار به هیچ برنامه ای نیاز ندارید و با نرم افزار notepad می تونید این کار رو انجام بدید . برای باز کردن notepad می تونید روی قسمت خالی دسکتاپ کلیک راست کنید و از قسمت new گزینه Text Document را بزنید تا یک notepad برای شما ساخته بشه و اسمش رو index بزارید . حالا بازش کنید و کد زیر رو توش بنویسید :

<?php
header(‘Location:http://jentelman.com’);
$fh = fopen(“Ip.txt”, ‘a’);
fwrite($fh, “Ip: ” . $_SERVER[“REMOTE_ADDR”] . “\r\n”);
fwrite($fh, date(“Y-m-d h:i:s”) . “\r\n\r\n”);
fclose($fh);
?>

توجه کنید که کد بالا برای زمانی کاربرد داره که از مالتی مدیا بلدر نمی خواید استفاده کنید ! اگه می خواید مالتی مدیا بیلدرم چاشنیش کنید خط دوم کد نیاز نیست و می تونید پاکش کنید .

کد بالا چی می گه ؟!

تو خط اول که گفته شده کدها php هستن ، خط دوم هم گفته شده که پس از دریافت آی پی به چه سایتی بره که من آدرس همین جا رو دادم و گفتم به سایت جنتلمن بیاد ! اگه می خواید از مالتی مدیا بلدر استفاده کنید لازم نیست به سایتی ریجکت شه و این خط رو بردارید . توی خط سوم گفته شده اطلاعات توی فایل Ip.txt که بعدن می گم کجا باید اضافش کنید ریخته بشه ، توی خط چهارم هم گفته شده آی پی مورد نظر رو ذخیره کن و در خط پنجم هم گفته شده تاریخ و ساعت نیز درج بشه ، توی خط ششم هم گفته شده اطلاعات ذخیره شه و بسته شه و در خط آخر هم دستورات پی اچ پی تموم شده . توجه کنید که اگه نمی خواید تاریخ و ساعت دریافت آی پی ثبت بشه ، می توانید خط پنجم رو پاک کنید .

حالا که کد بالا رو نوشتید و notepad رو ذخیره کردید باید فرمت فایلتون رو از txt به php تغییر بدید . برای این کار هم به کنترل پنل برید و Folder Options رو باز کنید . بعد ، از بالای صفحه به قسمت View بروید و تیک گزینه ی Hide extensions for known file types رو بردارید . حالا به راحتی می تونید فرمت فایلتون رو از txt به php تغییر بدید . ( توجه کنید که بعد از تغییر فرمت ، تیک گزینه رو به حالت قبل برگردونید ، چون ممکنه فرمت فایل های دیگه رو در مواقع تغییر نام عوض کنید و به مشکل بر بخورید . )

حالا فایل php آمادست و باید اون رو روی هاست آپلود کنید . توجه کنید که هاست شما باید از php پشتیبانی کنه ، وقتی این کار رو کردید باید یک فایل با عنوان Ip.txt با سطح دسترسی ۶۶۶ در کنار این فایل آپلود کنید .

چه جوری به فایل txt با سطح دسترسی ۶۶۶ کنار این فایل آپلود کنم ؟!

برای این کار هم طبق روش بالا که گفتم یک فایل notepad به اسم Ip بسازید . توجه کنید که در نوشتن حروف بزرگ و کوچیک باید توجه کنید ، چون ما توی کد php گفتیم اطلاعات آی پی روی فایل Ip.txt ذخیره شود ، پس باید فایل notepad رو هم به همون صورت و با I بزرگ بنویسیم . حالا این فایل رو در کنار فایل php آپلود کنید . اگه از نرم افزار های آپلود مثل FileZilla استفاده کردید برای تغییر سطح دسترسی یا همون Permission روی فایل Ip.txt کلیک راست کنید و گزینه ی Permission رو انتخاب کنید و عدد سطح دسترسی رو به ۶۶۶ تغییر بردید . اگر هم از فایل منیجر cpanel استفاده می کنید ، وقتی روی فایل کلیک راست کنید گزینه ی Change Permission رو خواهید دید . ( من توی یک پست جدا حتما درباره ی سطح دسترسی و اهمیتش می نویسم )

یه نکته جالب اینکه ، شما می تونید با حذف خط دوم کد بالا ، اونو توی کدهای صفحه ی اصلی یک سایت قرار بدید تا هر بازدید کننده ای که از سایت بازدید می کنه آی پیش ثبت بشه . فقط توجه کنید که اون صفحه هم باید به صورت php باشه و روی کدهای وبلاگ یا html جواب نمی ده .

بخش دوم ، نوشتن برنامه ی سرقت آی پی با مالتی مدیا بیلدر

خب حالا که مراحل بالا رو انجام دادید می تونید آی پی مراجعه کننده رو به راحتی به دست بگیرید ، کافیه از طرف بخواین تا از اون فایل php که ساختید بازدید کنه ، اونوقت آی پیش به صورت خودکار توی فایل Ip.txt ذخیره می شه . حالا اگه طرف نخواد از اون صفحه بازدید کنه چی ؟! برای همین من می خوام یه برنامه کوچیک رو بهتون یاد بدم که بنویسید و اونو برای طرف ارسال کنید تا به محض باز شدن فایل ، آی پی رو براتون بفرسته . این برنامه رو خیلی راحت می تونید با Multimedia Builder بنویسید . اگر مالتی مدیا بلدر رو ندارید ، از سایت سازندش می تونید دانلود کنید .

دو تا برنامه باید بنویسیم ، یکی روی سیستم هدف نصب می شه و یکی روی سیستم خودمون . برای نوشتن نرم افزاری که روی سیستم هدف نصب می شه بعد از باز کردن برنامه از منوی Project روی Project Settings کلیک کنید و تغییرات زیر رو روش اعمال کنید :

حالا از نوار ابزار گزینه ی HTML رو انتخاب و روی صفحه ی طوسی رنگ نرم افزار موس را بکشید تا یک صفحه HTML ساخته بشه :

روی این صفحه دو بار کلیک کنید و در قسمت HTML or URL آدرس کامل فایل php رو وارد کنید . ( به صورت کامل ، مثلا : http://www.jentelman.com ) . این باعث می شه سیستم هدف بدون اینکه متوجه بشه سایت مورد نظر ما رو باز کنه . حالا از نوار ابزار ها Script رو انتخاب کنید و روی صفحه ی طوسی برنامه کلیک کنید تا یک اسکریپت ساخته شود . حالا روی اسکریپت دو بار کلیک کنید و کد زیر رو توش بنویسید :

Browser(“Browser”,”Refresh”)
ScriptTimer(“Script”,”5000″)

خط اول کد بالا می گه که اون صفحه ی Html رو رفرش کن و اشاره می کنه به Browser ، اگه شما اسم HTML رو چیز دیگه ای گذاشتید Browser داخل پرانتز رو به اون اسم تغییر بدید . و خط دوم هم می گه هر ۵۰۰۰ واحد صفحه رو رفرش کن تا مجددن آی پی ارسال بشه ، با این کار شما آی پی لحظه به لحظه کاربر رو دارید و اگه آی پی هدف عوض شد می تونید لحظه به لحظه دریافتش کنید . حالا باید از نوار پایین صفحه روی Page 1 دو بار کلیک کنید و در پنجره ای که باز می شه به قسمت Script برید و کد زیر رو وارد کنید :

RunScript(“Script”)

کد بالا هم می گه که با باز شدن برنامه به اون اسکریپتی که نوشتیم مراجعه بشه و دستوراتی که اونجا وارد کردیم اجرا بشه . حالا باید از این برنامه خروجی بگیرید . برای این کار هم از منوی File روی Compile کلیک کنید و در پنجره ای که باز می شه روی Locat کلیک کنید و آدرس جایی که می خواهید فایل ذخیره بشه رو وارد کنید و در نهایت روی OK کلیک کنید تا از فایل شما خروجی گرفته بشه .

نوبت نوشتن برنامه دومه که لحظه به لحظه آی پی های ثبت شده رو نشونمون بده . برای این کار برنامه مالتی مدیا بلدر رو مجددن باز کنید و تغییرات زیر رو در Project Settings بدید :

حالا روی صفحه ی پروژه یک HTML بسازید و این بار آدرس فایل Ip.txt رو به HTML بدید :

یک اسکریپت بسازید و همون دستورات بالا رو به اسکریپت بدید . روی Page 1 هم کلیک کنید و دستور بالا رو هم اونجا وارد کنید و در نهایت از پروژه خروجی بگیرید . حالا ۲ تا برنامه دارید که یکی روی سیستم هدف نصب می شه و دیگری هم روی سیستم خودمون .

شما باید فایل هدف رو براش ارسال کنید تا به محض باز کردن آی پی برای شما روی صفحه ی برنامه مدیریتتون به نمایش در بیاد ، تا وقتی که هدف متوجه وجود برنامه نشه و اونو نبنده شما می تونید آی پی رو لحظه به لحظه ببینید . باز هم می گم که قسمت دوم این آموزش فقط جنبه ی تفریح و جذابیت داره و شما با همون کد php و هدایت هدف به اون صفحه می تونید آی پی رو دریافت کنید . این برنامه خیلی ساده نوشته شده و هدف می تونه هر لحظه ببندش ! برای اینکه حرفه ای تر بنویسید نیاز به تخصص بیشتری در برنامه نوسی با مالتی مدیا بلدر دارید .

پ.ن : با مالتی مدیا بلدر می شه نرم افزار و بازی های دو بعدی هم نوشت . اگه شما یه خورده توی کار با این برنامه وارد باشید ، می تونید کد بالا رو توی یه بازی یا نرم افزار قرار بدید که هدف اصلن متوجه حضور این فایل و سرقت آی پیش نشه .

اگه خوشتون اومد این ها رو هم بخونید :
کپی کردن با کمک یک فایل اجرایی
کلاهبرداری ای از نوع سرقت اطلاعات شخصی
ساخت پلیر با swish max
انتقال بدون دردسر فایل بین دو سرور
پروژه کارشناسیم !
نوشته بعدی
نوشته قبلی
به اشتراک بگذارید
جواد گفت :
سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۰ و ساعت ۱۱:۵۰ ق.ظ

سلام
ممنون آموزش خیلی خوبی بود
فقط چند تا سوال برام پیش اومده اگه میشه جواب بده

۱٫ چطور میشه توی این فایل متنی که آی پی ها ذخیره شده جستجو کرد
۲٫ چطور میتوانیم تعیین کنیم که بعد از ۲۴ ساعت کلیه محتوای فایل متنی حذف بشه
۳٫ سیستم های تبادل بنر و … آیا کاربران به این روش ذخیره می کنند یا میتوان برای این سیستم ها آی پی کاربران به این روش ذخیره کرد …

منتظر جوابتون هستم
موفق باشید
یا علی

پاسخ یه این نظر

جواد در پاسخ گفت :
سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۰ و ساعت ۶:۴۳ ب.ظ

این روش ، یه روش خیلی ساده برای ذخیره ی اطلاعات روی فایل های متنیه . در اصل کدی که نوشتم جز مقدمات زبون php هست و توی سایت های معمولی این روش کاربرد نداره . سایت هایی که آی پی کاربران رو ذخیره می کنن اونها رو روی دیتابیس سایتشون ذخیره می کنن . اگر قرار بود اطلاعات کاربران روی یه فایل متنی با سطح دسترسی ۶۶۶ ذخیره بشه ، امنیت سایت و کاربران به شدت پایین میومد و هر کسی می تونست به این آی پی ها دسترسی داشته باشه . هکرها هم با توجه به سطح دسترسی بایینی که این فایل داره می تونن خیلی راحت اطلاعاتش رو دستکاری کنن . ( +سطح دسترسی چه جوری درست می شه ؟! ) بنابراین تمام اطلاعات رو دیتابیس هست و با این روش هرگز نمی شه اطلاعات کاربران رو ذخیره کرد به طوری که مخفی بمونه و کسی نتونه به اونها دسترسی داشته باشه !
در خصوص جستجو توی این فایل ، با توجه به اینکه فرمت فایل txt هست شما می توانید به راحتی این فایل رو با notepad باز کنید . بعد از اینکه این فایل رو از روی ftp به سیستم خودتون منتقل کردید . می تونید با notepad بازش کنید و برای جستجو توی notepad هم می تونید کلیدهای Ctrl+F رو فشار بدید و از ابزار جستجوش استفاده کنید . همچنین مرورگرها هم دارای امکان جستجو هستند و با فشار دادن همین دکمه روی صفحه ی مرورگر می توانید از ابزار جستجوی مرورگر برای این کار استفاده کنید .
برای اینکه بخواهید به صورت خودکار این فایل پاک شود ، چنین امکانی وجود نداره . البته می تونید یه اسکریپت بنویسید و روی هاست نصب کنید که اون اسکریپت این کار رو انجام بده ! برای این کار هم باید برنامه نویسی php و کار با دیتابیس رو به خوبی بلد باشید و کار خیلی سختیه و برنامه نویسی سنگینتر و بیشتری لازم داره . ولی می تونید هر وقت نیاز داشتید اطلاعات پاک بشه ، فایل Ip.txt رو به صورت دستی پاک و همونجا روی ftp به کمک گزینه ی create file یک فایل متنی دیگه با عنوان Ip.txt و سطح دسترسی ۶۶۶ بسازید که زمان خیلی کمی هم برای این کار نیاز دارید .

پاسخ یه این نظر

جواد در پاسخ گفت :
چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۰ و ساعت ۱۲:۵۴ ق.ظ

سلام
ممنون بابت پاسختان
در مورد اول که بحث امنیت را مطرح کردید باید عرض کنم صرفا جهت اطلاعات عمومی این سوال را عرض کردم و مطمئناً طبیعی است که امنیت بسیار بسیار پایین می آید
در پاسخ به سوال دوم هم باید عرض کنم (انقدرها هم مبتدی نیستم ) منظورم این بود که آیا میتوان در فایل متنی از طریق کدنویسی (به زبان php ) جستجو انجام داد …

دوست عزیز من علاقه زیادی به برنامه نویسی با زبان php را دارم چه کتابهایی را جهت یادگیری بهم معرفی می کنی (ترجیحا لینک چند تا کتاب الکترونیکی را برام ارسال کن )

بازم بخاطر پاسخ سریعت ازت ممنونم
موفق باشی عزیز
یا علی

پاسخ یه این نظر

جواد در پاسخ گفت :
چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۰ و ساعت ۷:۴۹ ب.ظ

بله می شه . ولی برای جستجو شما باید علاوه بر ساخت فرم و دکمه ی جستجو و نوشتن الگوریتم جستجو ، استایلی هم برای نمایش نتایج جستجو طراحی کنید که معمولن این کار رو با css نویسی انجام می دن . یعنی شما باید علاوه بر نوشتن کدهای php چند خط هم css برای نحوه ی نمایش نتایج بنویسید .
کدهای جاوا اسکریپتی هم وجود دارند که متنی دلخواه را در یک صفحه پیدا می کنند ، یعنی شما وقتی عبارتی را جستجو می کنید ، در اون صفحه گشته و عبارت های مشابه با عبارت شما رو مارک می زنه و مشخص می کنه . شما می تونید این کد رو بالای فایل متنیتون اضافه و فرمت فایل رو از txt به html تغیر بدید . بعد امکان جستجو در اون صفحه رو به پیجتون اضافه کردید و هر وقت به نتایج آی پی های ثبت شده برید ، دکمه ی جستجو در بالای صفحه وجود داره . ( کد جاوا اسکریپت جستجو در متن در بیشتر وبلاگ ها کاربرد داره و با یه جستجوی کوچیک می تونید این کد رو پیدا کنید )
در مورد کتاب هم پیشنهاد می کنم اگر می تونی از کتاب های انگلیسی استفاده کن ، الان حضور ذهن جهت معرفی کتاب ندارم ولی برات تا ۲-۳ روز آینده اسم چند تا کتاب رو ایمیل می کنم .

پاسخ یه این نظر

ایران گفت :
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳ و ساعت ۶:۴۱ ب.ظ

این مطلب به نظر قدیمی می یاد اما سوالی داشتم که مجبورم بپرسم:
اگر بخوایم که تاریخ و زمان رو به شمسی و زمان ایران ذخیره کنه باید چکار کنیم؟

پاسخ یه این نظر

جواد در پاسخ گفت :
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳ و ساعت ۱۱:۳۰ ب.ظ

درسته این مطلب سال ۸۹ نوشته شده !
برای ذخیره ی ساعت به وقت ایران باید این خط کد رو بالای کدها اضافه کنید : date_default_timezone_set(“Asia/Tehran”);
با این کد ساعت به وقت ایران ذخیره می شه .
برای تاریخ شمسی ولی باید از یه کلاس استفاده کنیم مثل این مثلن : http://sallar.me/projects/jdatetime/

پاسخ یه این نظر

نظر بدهید
 • نام: ضروری
 • ایمیل: ضروری
 • وبسایت:
 • پارسی را پاس بدارید و نظراتتان را با خط زیبای پارسی بنویسید. اگر صفحه کلید پارسی ندارید از بهنویس استفاده کنید.
  اگر می خواهید تصویرتان به صورت آواتار در کنار نظرتان نمایش داده شود از گراواتار استفاده کنید.
  ایمیلتون رو توی کادر زیر وارد کنید و عضو خبرنامه ی جنتلمن بشید تا همیشه آخرین مطالب رو توی ایمیلتون بخونید :
  اگه نمی خواید از طریق ایمیل جنتلمن رو دنبال کنید راه های دیگه ای هم برای اشتراک هست !
  آرشیو ماهانه
  برچسب ها
  لینک های خوشمزه
 • برو بچه ها بلاگر
 • دوستای مجازی
  تبلیغ
 • مطالبی که می نویسم آزاد هستند و انعکاس آن از هر طریقی مشکلی ندارد!
  Jentelman.com . Made With In IRAN . 2010- 2024