باز هم قصه ی سقوط
لینک کوتاه

دیروز نزدیکای ساعت ۸:۳۰ شب بود که توی توییتر یه خبر توجهم رو جلب کرد و اونم سقوط به هواپیما توی ارومیه بود ، توی توییت هایی که می شد می خوندم ۱۰۵ نفر مسافر این هواپیما بودن و به احتمال زیاد همشون مردن . اول خیلی ناراحت شدم و خیلی با دقت توییت ها و خبرها رو دنبال می کردم تا ببینم واقعا این خبر حقیقت داره یا نه ، ولی بعد از ۱۵ دقیقه که لینک خبرش توی فارس و مهر روی توییتر قرار گرفت ، من مطمئن شدم که این خبر حقیقت داره و واقعا یه هواپیما در نزدیکیه ارومیه سقوط کرده .

نکته ی امید بخشی که توی این خبرگزاری ها می خوندم این بود که فعلا از کشته شده های احتمالی خبری در دست نیست و نیروهای امدادی مشغول کمک رسانی هستن و برخی مصدومین هم در حال اعزام به بیمارستان هستن . هر لحظه که می گذشت ، هم خبرهای توییتر کامل تر می شد و هم خبرگزاری ها اخبارهای تکمیلی رو منتشر می کردن .

خلاصه دیشت خبرها رو همینجور دنبال کردم و متوجه شدم که همه ی مسافران کشته نشدند و بعضی از مسافران زنده مانده اند . امروز صبح که اخبار تکمیلی رو خوندم متوجه شدم متاسفانه در این حادثه بیشتر از ۷۰ نفر از هموطنانمون جون خودشون رو از دست دادند . خبر خیلی ناراحت کننده ای که باعث شد از امروز به مدت ۳ روز در آذربایجان غربی عزای عمومی اعلام بشه . البته این حادثه فقط باعث ناراحتی مردم ارومیه نشد . بلکه ۷۰ میلیون جمعیت ایران دیشب بعد از شنیدن این خبر ناراحت شدند .

تکرار حادثه های پیاپی سقوط هواپیما هر چند وقت یکبار باعث ناراحتی مردم می شه . معلوم نیست دیشب چند خانواده مقابل بیمارستان های ارومیه صف کشیده بودند و دعا می کردند اسم عزیزشان در لیست کشته شده ها نباشد . معلوم نیست اونهایی که نجات پیدا کردن چه حالی داشتن و چجوری تونسه بودن خودشون رو از این شوک نجات بدن . دختر و پسر بچه هایی که دیشب اسم مادر یا پدرشون رو توی لیست کشته شده ها دیدند چه حالی داشتند و چجوری تونستن شب رو به صبح برسونن .

این گونه حوادث بارها و بارها در ایران و کشورهای دیگه اتفاق افتاده . خدا کنه این آخرین حادثه ی هوایی در دنیا باشه و دیگه شاهد بروز این گونه حوادث در دنیا نباشیم .

اگه خوشتون اومد این ها رو هم بخونید :
برای زلزله زده ها چه کاری از دستمون بر میاد ؟
نوشته بعدی
نوشته قبلی
به اشتراک بگذارید
نظر بدهید
 • نام: ضروری
 • ایمیل: ضروری
 • وبسایت:
 • پارسی را پاس بدارید و نظراتتان را با خط زیبای پارسی بنویسید. اگر صفحه کلید پارسی ندارید از بهنویس استفاده کنید.
  اگر می خواهید تصویرتان به صورت آواتار در کنار نظرتان نمایش داده شود از گراواتار استفاده کنید.
  ایمیلتون رو توی کادر زیر وارد کنید و عضو خبرنامه ی جنتلمن بشید تا همیشه آخرین مطالب رو توی ایمیلتون بخونید :
  اگه نمی خواید از طریق ایمیل جنتلمن رو دنبال کنید راه های دیگه ای هم برای اشتراک هست !
  آرشیو ماهانه
  برچسب ها
  لینک های خوشمزه
 • برو بچه ها بلاگر
 • دوستای مجازی
  تبلیغ
 • مطالبی که می نویسم آزاد هستند و انعکاس آن از هر طریقی مشکلی ندارد!
  Jentelman.com . Made With In IRAN . 2010- 2024